No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nemocnica otvorila pracovisko urgentného príjmu, súčasťou sú aj lôžka pre pacientov

Rimavskosobotská nemocnica, ktorá patrí do siete Svet zdravia, otvorila 1. júla pracovisko urgentného príjmu, ktorý sa nachádza na prízemí pavilónu C, v budove interného oddelenia. Pacienti tak už nemusia hľadať oddelenie kam ísť, ale z urgentu ich po vyšetreniach prevezú na príslušné pracovisko. Okrem toho pacienti s akútnym stavom tak už budú vyšetrovaní na jednom mieste. Vyhnú sa tak miešaniu s hospitalizovanými pacientmi.

„Zriadenie urgentného príjmu v tejto nemocnici narážalo na veľmi závažný problém. Keďže nemocnica je pavilónového typu a jednotlivé oddelenia sú na rôznych miestach,“ povedal pre Rimava.sk námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť Richard Hrubý, ktorý je dočasne poverený vedením nemocnice. Ako ďalej priblížil, na urgentnom príjme sa nachádzajú okrem izolačnej miestnosti aj štyri expektačné elektricky polohovateľné lôžka s monitorovacím systémom. Na urgente je prítomná aj zdravotná sestra, ktorá na základe takzvanej triáže distribuuje pacientov podľa závažnosti na jednotlivé oddelenia.

Nové pracovisko ponúka dva oddelené vstupy – pre mobilných pacientov, ktorí na pracovisko prídu sami a bezbariérový vstup pre pacientov privezených záchrannou zdravotnou službou.

„Triáž je triedenie pacientov vyškolenou sestrou podľa závažnosti a akútnosti stavu. Pacient keď príde na urgentný príjem je dotazníkovým systémom a vyšetrením základných životných funkcií zaradený do skupiny urgentnosti a podľa tejto skupiny je následne aj riešený,“ ozrejmila primárka Júlia Popálená, podľa ktorej vďaka urgentnému príjmu pacient nemusí hľadať kam má ísť, čo má robiť, ale na základe vyšetrení ho z pracoviska vedia previezť na dané oddelenie. Urgentní pacienti tak nebudú miešaní s hospitalizovanými, čím sa skráti aj čas čakania.

Rimavskosobotská nemocnica bola úspešná aj pri žiadosti o dotáciu pre onkologických pacientov. Z nenávratného finančného príspevku vo výške takmer 5,2 mil. eur nemocnica do troch rokov zakúpi lineárny urýchľovač, počítačový tomograf, digitálny mamograf, dva mobilné röntgenové prístroje či päť ultrasonografických prístrojov pre vyšetrenia pacientov na viacerých oddeleniach. V balíku, ktorý chce nemocnica nakúpiť s pomocou eurofondov, je taktiež napríklad laparoskopická a artroskopická veža, monitory vitálnych funkcií, anestéziologické prístroje a ventilátory pre umelú pľúcnu ventiláciu, parné sterilizátory či stovka elektricky polohovateľných lôžok a ďalšie špeciálne lôžka.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross