No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Netradičnou dovolenkou chce mladá dvojica pomôcť psím útulkom, zavíta aj do R. Soboty

perex-drobakiMladá dvojica si naplánovala netradičnú dovolenku, ktorou chce pomôcť aj psím útulkom. Počas svojho výletu po Slovensku zavíta so svojimi štvornohými miláčikmi aj do Rimavskej Soboty. Chcú tak poukázať na momentálny stav útulkov, na to že útulkáči sú skvelí a že aj psík je výborný spoločník na ceste a nie len "zvonček na reťazi".

Do mesta zavítajú v pondelok, 3. augusta medzi 14-tou a 14:30 hod. na Hlavné námestie, pri Kostole sv. Jána Krstiteľa. „Tu môžete útulkáčom priniesť a darovať granule, konzervy, piškóty, ryžu, cestoviny, deky, hračky, misky, obojky alebo čistiace prostriedky, ktoré odovzdáme do útulkov,“ povedala pre Rimava.sk Zuzana Zů Boldisová, ktorá sa spolu so svojim kamarátom Marekom podieľala na vzniku myšlienky.

Dvojica, Zuzana a Marek, z Hlohovca bude cestovať so svojimi dvoma ex-útulkáčmi, Drobčekom a Bakim, podľa ktorých pomenovali aj svoj projekt s názvom DroBaki na ceste.

„V projekte ide o spoznávanie Slovenska a jeho viac aj menej turisticky známych miest a taktiež zastavovanie sa v rôznych mestách. Chceli by sme priniesť správy a fotografie z našej cesty, ale aj urobiť niečo užitočné pre útulky – zastavovať sa v mestách a rôznych miestach a zbierať vecičky od ľudí alebo firiem pre psíkov do útulkov či karanténnych staníc,“ dodala Zuzana.

„Počas deväťdňového výletu po Slovensku, ktorý začína 1. augusta, ho chceme precestovať krížom-krážom a navštíviť čo najviac hradov, priehrad, prírodných rezervácii a všetko zaujímavé, čo Slovensko ponúka,“ priblížila Zuzana.

Okrem pomoci pre útulky bude, podľa Zuzany, štvorica cestovateľov vďačná aj za odporúčania miest, ktoré sa oplatí navštíviť. „Či už to bude jedinečné jazero, vodopádik, rieka, kopček, pamiatka, nádherná lúka, výhliadka, námestie, jedinečný park, zaujímavá atrakcia. Ide hlavne o to, aby sme sa tam dostali so psíkmi a aby som to ja v prípade kopcov dokázala vyšliapať,“ dodala Zuzana s úsmevom na záver.

11755188_127388564264662_1393045613679521994_n

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross