No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nevidiaca masérka Miriam má cit pre hľadanie bolestivých miest. Nájdete ju na novej adrese

Zdroj: Archív Masážny salón MIMA

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hoci sa obľúbená rimavskosobotská masérka Miriam Genská narodila so zrakovým postihnutím, svoj život žije naplno. Okrem práce masérky píše vo voľnom čase články do zvukového časopisu, knihy pre nevidiacich a tiež pôsobí v miestnom spevokole.

Ako masérka pracuje Miriam už osem rokov. Za ten čas si našla svojich stálych zákazníkov, no prichádzajú k nej aj noví. "Študovala som odbor čalúnik a neskôr odbor technicko-administratívny pracovník. Počas štúdia som si spravila aj počítačový kurz a dokončila si popri ňom strednú školu s maturitou. Neskôr som si dala prihlášku na vysokú školu s tým, že ak ma nezoberú, pôjdem na masérstvo. Na odbor dejepis a náboženstvo ma ale vzali bez príjmačiek a po štátniciach som sa rozhodovala medzi prácou učiteľky a opäť masérstvom. Vždy to bol akýsi môj 'plán B'. Túžila som učiť na mojej strednej škole v Levoči, kde ma nakoniec nevzali, a tak som si spravila aj masérsku školu a otvorila som si salón," uviedla Miriam pre portál Rimava.sk.

Vyhľadávaná masérka tiež prispieva do zvukového časopisu pre slabozraké a nevidiace deti a na jej popud bola vydaná kniha o živote nevidiacich. Vo voľnom čase navštevuje spevokol a stretáva sa s priateľmi z komunity nevidiacich. "V Lučenci máme Úniu nevidiacich, za čo som veľmi vďačná, no ak mám zhodnotiť život nevidiaceho človeka v Rimavskej Sobote, mávam často problémy. Ľudia mi parkujú na chodníku a čo ma tiež trápi, je, keď sa niečo v okolí môjho bytu prerába a nikto ma o tom neinformuje. Zmenili mi aj autobus, ktorým chodievam a v tom predošlom som bola zvyknutá sedieť za šoférom. V novom autobuse je sedadlo veľmi vysoké, nevyhovuje mi," povedala.

Po dlhých rokoch svoj salón Genská presťahovala z priestorov na sídlisku Západ do centra mesta. "Ponúkam klasickú masáž, športovú masáž, reflexnú masáž, lymfodrenáž, medovú masáž, čokoládovú masáž a aj čokoládové obklady. Najvyhľadávanejšia je asi klasická, ktorá je jemnejšia oproti ostatným, je vhodná aj pre ľudí s osteoporózou a aj po operáciách chrbtice. Vykonáva sa s masážnym prostriedkom, používam oleje na prírodnej a bylinnej báze bez chémie. Športová masáž je o čosi tvrdšia a reflexná masáž sa robí nasucho bez oleja, ovplyvňuje nervovú sústavu. Reflexná masáž chodidiel slúži na uvoľnenie celého tela, lymfodrenáž je vhodná pri opuchoch končatín a medová masáž je zas z ruskej medicíny, je vhodná pri zápaloch a reume," vysvetlila Genská, ktorá masáže odporúča kombinovať. Pri akomkovľvek probléme je podľa jej slov najvhodnejšie absolvovať 7 až 10 masáží každý druhý deň.

Masážny salón MIMA nájdete na ulici Francisciho 3 v Rimavskej Sobote. Bližšie informácie získate aj na Facebooku a telefónnom čísle 0905 545 851.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross