No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nezabudnuteľný koncert Soni Kmeť na Sobotskom Jazztivale + SÚŤAŽ

19. júna 2024 | | |  | 
Zdroj: FB Sona Kmet

RIMAVSKÁ SOBOTA – V piatok, 21. júna o 20:00 hod., nás čaká druhý koncert Sobotského Jazztivalu, ktorý predstaví mladú martinskú hudobnú skladateľku a speváčku Sonu Kmeťovú s kapelou.

Vo svojej tvorbe otvára témy rodinných a medziľudských vzťahov, osamelosti a ľudskej ľahostajnosti, a tak si jej hudba aj texty vyžadujú vnímavého poslucháča.

Soňa Kmeť vydala v roku 2022 svoj debutový singel "Big Brother" a debutové EP "Don’t Let Me Go Home," ktoré mapuje jej obdobie dospievania a hľadania vlastnej identity. Toto EP ju zaradilo medzi finalistov Pódia mladých talentov Bratislavských Jazzových Dní a prinieslo jej nomináciu na Debut roka v Rádiohlavách Rádia FM. Jej najnovší singel "Kid of Today" bol nominovaný na Skladbu roka 2023.

Texty jej piesní, písané v angličtine, sú často metaforami, ktoré hudobne dopĺňa mnohými vrstvenými vokálmi, čím vyjadruje komplikovanosť medziľudských vzťahov a ľudských osudov. Soňa sa často venuje sociálnym témam, občianskej angažovanosti, právu všetkých na sebavyjadrenie a na hľadanie zmyslu a poslania vlastného života.

Sonina tvorba sa dá charakterizovať ako indie-dream-pop, aj keď ju nie je možné zaškatuľkovať do jediného žánra. Hlavne v novšej tvorbe hudobne experimentuje a posúva svoje piesne do nových umeleckých dimenzií. Jej štúdiová tvorba je predovšetkým fúziou vokálnych partov a elektronickej hudby, zatiaľ čo naživo vystupuje buď ako duo so svojím koproducentom Tomášom Gulánom, alebo v plnej 5-člennej kapelovej verzii.

Vstupné je 10€, vstupenky si môžete zakúpiť v DK, Kine Orbis a online na kulturars.sk.

Viac informácií o Soninej tvorbe nájdete na jej webe www.sonakmet.com, na streamovacích platformách a sociálnych sieťach @sonakmet.

Sobotský Jazztival 2024 - Letné koncerty

Toto leto sa v rámci Sobotského Jazztivalu môžete tešiť aj na ďalšie koncerty:

  • 12. júl / 20:00 hod. / FOA & Stanislav Počaji
  • 16. august / 20:00 hod. / Sárik Péter Trio (HU)
  • 28. august / 20:00 hod. / Aron Hodek & The PocketCrew
  • 6. september / 20:00 hod. / Peter Juhás & Band

Projekt SOBOTSKÝ JAZZTIVAL 2024 je podporený z verejných zdrojov Fondu na podporu kultúry a Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Zdroj: Jazztival

V spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Rimavskej Sobote sme si pre vás pripravili súťaž o dva lístky na koncert, ktorý si v Rimavskej Sobote môžete užiť 21. júna o 20:00 na nádvorí Čierneho orla.

Súťaž trvá do 21. júna do 12:00, kedy vyžrebujeme dvoch výhercov, ktorí získajú po jednom lístku na tento muzikálový zážitok.

Ako sa zapojiť?

Súťaž prebieha na našom profile na sociálnej sieti Facebook. Vyhľadajte súťažný príspevok, dajte naň likev komentároch označte niekoho, koho by ste vzali so sebou. Príspevok môžete aj zdieľať, aby informácie o tomto vynikajúcom muzikáli nikomu neušli.


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross