No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Niektorí poslanci upozornili na kvalitu asfaltovania chodníkov

asfaltovanie0Niektorí rimavskosobotskí poslanci upozornili na slabú kvalitu asfaltovania chodníkov, ktoré pre mesto robí dodávateľská firma. Urobili tak na uplynulom rokovaní Mestského zastupiteľstva. Podľa poslanca Ivana Hazuchu, jedného z členov špeciálnej komisie na dohliadanie kvality asfaltovania, ide konkrétne o chodník na Šibeničnom vrchu, kde podľa neho nebola dostatočná príprava pred asfaltovaním. „Asfaltovalo sa na chodník prerastený trávou, ani penetračný náter nebol súvislý,“ povedal pre Rimava.sk Hazucha a dodal, že ide o cigánsku robotu.


Ako však ďalej uviedol, primátorovi Jozefovi Šimkovi ďakuje aj za občanov, že vyšiel v ústrety pri doasfaltovaní jedného úseku na Sídlisku Západ. Zároveň spomenul aj poslancov, ktorí schválili asfaltovanie ale aj občanov, ktorí túto rozsiahlu ale drahú aktivitu asfaltovania platia. „Jedine vy máte možnosť trošku pritlačiť na kvalitu tohto,“ povedal primátorovi poslanec Hazucha, podľa ktorého cena za asfaltovanie nie je drahá a kľudne by uvítal aj o 2-3 eurá viac a nech majú pokoj 10-15 rokov.

K poslancovi Hazuchovi sa priklonil aj poslanec Samuel Urban, ktorý doniesol fotodokumentáciu, ktorá by mohla mestu uľahčiť jednanie so zhotoviteľom diela. „Je to dosť nekvalitne odvedené,“ dodal Urban.
„Len nech to ide výrazne do kvality,“ zdôraznil poslanec a dodal, že častokrát medzi nimi nebol problém v tom, čo idú robiť ale ako sa veci robia. Ako poslanec povedal, už teraz podľa niektorých zdvihnutých poklopov vidno, že hrúbka asfaltu nebude dodržaná. Všimol si to podľa neho aj jeden z členov komisie výstavby. „Nechcem ho menovať, aby som mu nepoškodil,“ dodal Hazucha a zároveň podotkol, že ľudia si všímajú, že kvalita tohto asfaltovania výrazne „pokulháva“ a je menšia ako v predchádzajúcom období. Spomenul aj Okružnú ulicu, kde podľa neho po vyfrézovaní starého asfaltu došlo v priebehu niekoľkých týždňov k znečisteniu vozovky. Doložené fotky poslanca Ivana Hazuchu a Samuela Urbana.

Chodník na Šibeničný VrchPodľa primátora Jozefa Šimka aj on disponuje takými fotkami a o tom chodníku vie. „Prečo to nezastavíte, ak je takýto problém,“ povedal Šimko na rokovaní a dodal, že kvôli tomu volal a odstránili to. Ako spomenul, kvalitu prác môžu stále reklamovať a problém vyriešiť. „Urobíme znalecké posudky, prevŕtame aká je hrúbka asfaltu ak to nesedí, tých päť centimetrov, tak nám to chlapci zaplatia,“ povedal Šimko a vyzval poslancov aby spoločne pracovali proti nedobrej práci. „Nehovorím, že nie sú problémy, rešpektujem to, ale nato sme tu, aby sme tieto veci odstraňovali spoločne,“ dodal. Zároveň vyzval pracovníkov vodární, aby približne na siedmich miestach opravili asfalt, ktorý rozkopali kvôli haváriám na potrubí.

Poslanec Erik Klaubert, ďalší z komisie, by podľa jeho slov ocenil, keby vedeli dopredu kde budú jednotlivé úseky asfaltovať lebo samotné asfaltovanie je už potom len otázkou pár hodín. Ako v reakcii uviedol primátor Šimko, mesto nie je veľké a za tri minúty nájde, kde sú stroje keď by to chcel kontrolovať. Podľa ďalšieho člena komisie, poslanca Františka Auxta, až tak dôkladne proces asfaltovania nesledoval, podotkol však, že na Fučíkovej ulici sa dali chodníky urobiť aj rovnejšie a na vyspádovanie aby voda na nich nestále mohli použiť viac asfaltu. „Veľké nedostatky som nevidel ale už to teraz budem sledovať. Treba to včas odhaliť, teraz začali,“ dodal Auxt.

Cesty a chodníky v Rimavskej Sobote opravuje spoločnosť Inžinierske stavby Košice. Ide o pokračovanie prác z konca minulého roka. Realizátora samospráva nenašla na prvýkrát, do verejnej obchodnej súťaže na opravu chodníkov a ciest v Rimavskej Sobote sa v úvode nikto neprihlásil. Mesto malo podľa vysúťaženej sumy investovať do opráv viac ako 30 ulíc a chodníkov za približne 300 tis. eur bez DPH. Po začatí asfaltovania na návrh viacerých poslancov ako aj samosprávy boli doplnené ďalšie úseky. Viac ako 40 úsekov tak v súčasnosti mesto opravuje za približne 500 tis. eur, financované majú byť z úveru.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross