No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Noc múzeí a galérií bola v Gemersko-malohontskom múzeu v komornejšej atmosfére, prišlo vyše sto návštevníkov

RIMAVSKÁ SOBOTA – Presne 106 návštevníkov zavítalo počas sobotňajšej (15. 5.) Noci múzeí a galérií 2021 do výstavných a expozičných priestorov Gemersko-malohontského múzea (GMM) v Rimavskej Sobote. Na Facebooku o tom informovala jeho riaditeľka Oľga Bodorová.

Zatiaľ čo po iné roky čakal na návštevníkov bohatý program a k dispozícii bývalo aj občerstvenie, doznievajúca druhá vlna pandémie nového koronavírusu si tentoraz vyžiadala viaceré obmedzenia. V múzeu mohlo byť naraz len 68 návštevníkov a povolené boli iba individuálne prehliadky.

Článok pokračuje pod reklamouKolegyne tipovali, koľko ľudí príde a padali rôzne tipy. Ja som tipovala 78 ľudí, ale boli aj kolegyne, ktoré predpokladali, že príde 200 či až 500 návštevníkov, čo bolo asi trochu prestrelené. Ale už desať minút po otvorení po 17:00 sme mali 29 návštevníkov,“ priblížila Bodorová pre Rimava.sk.

Návštevníci, ktorí do GMM prišli, si mohli pozrieť niekoľko výstav a stále expozície múzea. Novinkou v areáli GMM sú lavičky a odpadové koše, inštalované v marci tohto roku, ako aj murovaná „studňa“. Tá je však v skutočnosti vyústením Cintorínskeho potoka, ktorý preteká kanálom popod mesto.

Noc múzeí a galérií sa konala aj v ďalších inštitúciách v Gemeri-Malohonte a Novohrade. Napríklad do Múzea Betliar pri Rožňave prišlo podľa údajov Slovenského národného múzea dokopy 448 návštevníkov. O podujatí v Lučenci píšeme v samostatnom článku.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross