No active "ca-sidebar-197687" sidebar

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ: Návštevníkov čaká bohatý program až do polnoci

perex_noc-v-muzeuPo roku opäť Gemersko-malohontské múzeum a Mestská galéria v Rimavskej Sobote otvoria svoje brány až do polnoci, aby v jeden večer ukázali verejnosti to, čo počas celého roka zostáva pred ich očami ukryté. Už túto sobotu, 16. mája, sa obe inštitúcie zapoja do výzvy parížskych múzeí. Na podujatí s názvom Noc múzeí a galérií čaká návštevníkov bohatý sprievodný program. Svoje zážitky z nočnej návštevy múzea si môžu vyrozprávať aj pri ochutnávke pečeného prasiatka.

Ako ďalej Rimava.sk informovala Elena Lindisová z Gemersko-malohontského múzea, deti a dospelých privítajú o 18-tej hodine. Návštevníci sa môžu tešiť na nočné prehliadky expozícií a výstav. Okrem toho si budú môcť pozrieť prácu umeleckých remeselníkov z regiónu a ich výrobky, zoznámiť sa s hrou na gitaru alebo sa zahrať na archeológa. „V rámci programu verejnosti predstavíme zaujímavú výstavu o významnom maliarovi Eduardovi Putrovi,“ dodala Lindisová.

Na podujatí sa už tradične predstavia aj osobnosti regiónu, v tomto roku to bude zberateľka gitár, rodáčka z Rimavskej Soboty, Mária Páko. Pripravené sú aj výtvarné dielne pre deti.

Vstupné je 0,50 € na osobu, deti do 6 rokov majú voľný vstup.

Mestská galéria bude mať rovnako bohatý program. Od 18-tej hodiny čaká na návštevníkov vernisáž výstavy Slavomíra Durkaja – Tiene v raji spolu s kurátorským sprievodom. Počas večera sú pripravené aj ukážky z inscenácie Karneval na popravisku v podaní Bábkarského súboru pre dospelých pri MsKS v Rimavskej Sobote. V rámci hudobného vystúpenia sa predstaví Marika Páko spolu so svojimi žiakmi. Nebudú chýbať ani tvorivé dielne s Evou Talianovou a Naďou Mihaľovou.

Noc v múzeu je celoeurópske podujatie realizované pod patronátom Rady Európy s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu.


Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross