No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Noc múzeí a galérií sa uskutoční už túto sobotu aj v Mestskej galérii v R. Sobote

Zdroj: Mestská galéria Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mestská galéria v Rimavske Sobote ponúkne v rámci Noci múzeí a galérií lákavý program, ktorý sa uskutoční v sobotu (18. mája) so začiatkom od 18.-tej hodiny a potrvá do 21.00 hodiny.

V galérii II si môžete vychutnať atmosféru SWAP-u, kde môžete vymieňať umelecké predmety, vlastnú umeleckú tvorbu, keramiku a dokonca aj knihy s ostatnými nadšencami. Kreativita nepozná hraníc!

Pripojte sa k odborným sprievodcom na komentovaných prehliadkach aktuálnych výstav Umenie miesta II. a Laboratórium, kde sa ponoríte do sveta umenia a objavíte nové perspektívy.

Pre našich malých umelcov aj veľkých snílkov máme pripravené rôznorodé tvorivé aktivity v Tvorivých dielňach s Kristínou, ktoré vás inšpirujú a rozvíjajú vašu kreativitu.

Uvoľnite sa v našom zvláštnom Audio kútiku, určenom na počúvanie rozprávok z LP platní. Prineste si so sebou vlastný vankúšik a pohodlne sa uložte na podlahe, kde sa môžete nechať unášať príbehmi.

Noc múzeí a galérií je skvelou príležitosťou stráviť príjemný večer s rodinou a priateľmi, objavovať umenie a relaxovať v príjemnej atmosfére.

Článok pokračuje pod reklamou


V galérii vystavuje viacero umelcov, ktorí vás umeleckou tvorbou pozvú do svojho osobitého pohľadu na svet. Jedným z nich je aj fotografka a intermediálna umelkyňa Erika Szőke. “Mojím úmyslom je pripomenúť dva neprebádané svety, pod našimi nohami nekonečne sa ťahajúce mycélium (podhubie) a nad našimi hlavami sa rozprestierajúci tajomný vesmír.

ZdroJ: Mestská galéria Rimavská Sobota

Program Noci múzeí a galérií v našom v Banskobystrickom kraji nájdete aj na TOMTO ODKAZE.

Tento projekt bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross