No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nôta pútal pozornosť v extralige juniorov

Učaroval mu florbal. Presedlal naň z futbalu a všetko nasvedčuje tomu, že urobil veľmi dobre. Lukáš Nôta je odchovancom FBC Slovan Rimavská Sobota. Už tam prejavil svoj talent. Vlani pôsobil v detvianskom mančafte, účinkujúcom v prvej lige mužov. V sezóne 2019/2020 hájil farby FBK BCF Dukla Banská Bystrica v extralige juniorov a žiaril v nej. Bol najlepším kanonierom súťaže a zároveň so 77 bodmi tiež najproduktívnejším hráčom. Nastrieľal 59 gólov a pridal 18 asistencií. Tieto výborné čísla dosiahol ľavý krídelník v osemnástich zápasoch. „Mám za sebou najúspešnejšiu sezónu v kariére. Pred jej začiatkom som si ani len nepomyslel, že nazbieram toľko bodov,“ uviedol pre Rimava.sk Nôta s tým, že účinkoval v zatiaľ najkvalitnejšej súťaži.

Jeho banskobystrickí spoluhráči z útočnej formácie (Hutka a Míšek) sa nachádzali v produktivite na druhom a treťom mieste. „Rozumeli sme si. Tvorili sme veľmi dobrú partiu. Celkom nám to padalo,“ vyjadril sa osemnásťročný študent Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote. Zdobia ho strelecké schopnosti. „Vždy som bol jeden z tých hráčov, ktorý dával góly. Možno mám na ne čuch. Viem si vybrať miesto, kde mi spoluhráči môžu prihrať a snáď aj dokážem predvídať, kam sa odrazí loptička.“

Článok pokračuje pod reklamouBrankárov prekonáva rôznymi spôsobmi. „Cítim neustály hlad po góloch,“ tvrdí Nôta. Špecifickým spôsobom ich neoslavuje. „Poteším sa však z každého,“ poznamenal. Poukázal na to, že v predchádzajúcich ročníkoch nebol u neho taký výrazný rozdiel medzi počtom presných zásahov a asistenciami. „Nie je to tak, že som sebec a vždy len sám zakončujem akcie. Častokrát sa snažím prihrať aj spoluhráčom, ale v tomto ročníku to tak vychádzalo, že som na jednej strane góly dával, ale spoluhráči zúročili moje prihrávky v menšej miere. Nie som len čistokrvný strelec,“ povedal Lukáš. Medzi svoje silnejšie stránky zaradil prehľad v hre. Uvedomuje si však aj slabšie stránky, na ktorých potrebuje popracovať. A to rýchlostné i silové parametre. Ako mladý Soboťan doplnil, keď je to potrebné, snaží sa pomôcť obrancom.

Keďže je Nôta v maturitnom ročníku, sleduje vývoj situácie okolo maturít. Mieni študovať na vysokej škole v Bratislave a presadiť sa vo florbalovej extralige mužov.
Bystričania obsadili v základnej časti šieste miesto. Vo štvrťfinálovej sérii play-off nestačili na Žilinčanov, ktorým podľahli 1:3 na zápasy. „Žilina je po hernej stránke lepšia ako Dukla,“ priznáva Nôta. Keďže mančaft spod Urpína z ďalších bojov vypadol, štatistiky si už nemohol zlepšiť. Pred prenasledovateľmi mal však značný náskok. Sezóna bola potom pre šíriaci sa nový koronavírus prerušená a napokon vedenie zväzu rozhodlo o predčasnom ukončení súťaží.

Hoci sa zúčastnil na zrazoch dorasteneckej reprezentácie, dres národného tímu si zatiaľ neobliekol. „Mrzí ma, že sa mi to nepodarilo. Možno si v ňom ale niekedy v budúcnosti zahrám,“ reagoval. Má blízko aj k iným športom, predovšetkým k behu. V minulom roku napríklad zabehol Medzinárodný maratón mieru v Košiciach. Pripomenul, že podiel na jeho športovom raste má otec Peter. „Čo sa týka florbalu i behu, je mojím osobným trénerom,“ vyjadril sa Lukáš Nôta.

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív Lukáša Nôtu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross