No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Novinkou sezóny bude motoples, zabavíte sa aj na maškarnom bále

maskarny-balSezóna fašiangových zábav je v plnom prúde, novinkou tento rok bude Sobotský motoples, zabavíte sa aj na tradičnom Maškarnom bále na Teplom Vrchu a druhý ročník čaká aj ples starostov a primátorov. „Nakoľko je už dlhý čas, odkedy sme uzavreli cesty a jar je ešte dosť ďaleko, tak pripravujeme ďalšiu príležitosť, aby sme sa znovu mohli stretnúť,“ uviedol pre Rimava.sk Milan Megela, jeden z iniciátorov viacerých motoristických podujatí v Rimavskej Sobote. Ako spomenul, podobne ako na plesoch bude pripravený program, hosťom večera bude René Lacko, ktorý patrí k najlepším Európanom v interpretovaní skladieb Jimiho Hendrixa. Podľa Megelu by v programe v sobotu, 24. februára, nemali chýbať mažoretky, či trialisti. „Bude to veselé. Spoločenské oblečenie nie je nutné,“ dodáva Megela, podľa ktorého bude určite priestor na návrat k predošlej sezóne, ako aj plánom na tento rok. Ako jazdia motorkári spolu v jednej stope si môžete pozrieť v krátkom filme, ktorý uzrel svetlo sveta minulý rok.

Ak chystáte ples alebo viete o zábave, ktorá na našom zozname chýba, použite kalendár podujatí na našej stránke. Harmonogram plesov budeme aktualizovať.
Tradičnou zábavou v období fašiangov je už Maškarný bál na Teplom Vrchu. Podľa starostky obce Jany Janšovej ide o pravú dedinskú zábavu ľudí z obce ale aj regiónu. Tento rok ho v sobotu, 18. februára, zorganizujú po 12-ty krát a najlepšie masky budú ako vždy ocenené. Minulý rok boli napríklad Mimoni, kocky z domina, Flinstonovci či figúrky zo známej spoločenskej hry „Človeče nehnevaj sa“

V tradícii pokračuje druhý rok aj Starostovský ples v obci Rimavské Janovce. Podľa starostky Horných Zahorian Zuzany Vysokaiovej, ktorá patrí medzi organizátorov, ho naplánovali na 3. februára. O zábavu sa postará Cimbalová hudba J. Deme z Klenovca a TS Impulz Rimavská Sobota. Tentokrát si na svoje prídu aj priaznivci reprodukovanej hudby DJom. Zástupcovia miest a obcí v okrese Rimavská Sobota, ktorý patrí s počtom 107 samospráv k najväčším v kraji, sa v rámci plesovej sezóny oficiálne zabávali na prvom spoločnom plese už vlani. Mimo „úradných hodín“ a povinností sa na ples so svojimi „polovičkami“ prišlo zabaviť a zoznámiť približne 50 starostov z regiónu.

2. februára (štvrtok) – Študentský ples Reformované gymnázium – Dom kultúry Rimavská Sobota
3. februára (piatok) – Starostovský ples – Rimavské Janovce
3. februára (piatok) – Ples športovcov – prístavba Domu kultúry Hnúšťa
4. február (sobota) – Hasičský ples Rimavská Baňa
4. február (sobota) – Ples Miestneho spolku SČK Kokava nad Rimavicou
10. február (piatok) – Ples Csemadok – Dom kultúry Rimavská Sobota
10. február (piatok) – Policajný ples – Hotel Tatra Rimavská Sobota
11. február (sobota) – 26. Reprezentačný Hasičský ples Rimavské Brezovo
18. február (sobota) – 7. Teriakovský bál – Veľké Teriakovce
18. február (sobota) - Maškarný bál – dom kultúry Teplý Vrch
24. február (sobota) – Sobotský motoples – Rimavská Sobota – Reštaurácia Európa

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross