No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Novinky na Sysľovisku: Obrie sochy, lamy či zážitkové ubytovanie

24. februára 2024 | | | |  | 
Zdroj: Archív Syslovisko.sk

MURÁNSKA PLANINA – V samotnom srdci Muránskej planiny, pod Muránskym hradom, sa v otvorenej prírode nachádza lúka plná priateľských sysľov, ktorá je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v našom regióne.

Sysľovisko sa nachádza približne 2,5 kilometra od obce Muráň a jeho prevádzkovatelia každý rok pracujú na tom, aby ponúkalo turistom čo najviac služieb a lákadiel. O pár týždňov sa Sysľovisko rozrastie o nový park a jeho obyvateľov.

Článok pokračuje pod reklamou


Nový park by mal byť verejnosti sprístupnený približne v apríli a prevádzkovatelia vyzvali všetkých turistov, aby z bezpečnostných dôvodov s návštevou do oficiálneho otvorenia počkali. "Máme tu ťažké mechanizmy, stavby a chodníky si potrebujú sadnúť," uviedli na Facebooku.

Novými obyvateľmi parku budú aj lamy Miško a Libi a tiež obrovské obrie sochy. "Prvý obor už stojí. Ešte ručičky mu chýbajú, ale všetko stíhame, kým otvoríme. Dokončili sme aj domček pre zajkov a voliéru pre veveričky," informovali na stránke Sysľoviska a zároveň upresnili, že obor má cez 7 metrov.

Obrovským lákadlom pre turistov budú aj nové ubytovacie domčeky, vyhliadkové lavičky, ohrady so zvieratkami, atrakcie aj rozprávkovo-náučný chodník


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross