No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Novou riaditeľkou Sociálnej poisťovne je Zuzana Kederová

Novou riaditeľkou rimavskosobotskej pobočky Sociálnej poisťovne je Zuzana Kederová, ktorá doteraz pôsobila ako prednostka mestského úradu v Tisovci. Vo funkcii dnes nahradila Juraja Remeňa, ten bol riaditeľom od 15. decembra 2010.

Ako Kederová pre Rimava.sk uviedla, funkciu prednostky v Tisovci zastávala 18 rokov a pre zmenu sa rozhodla sama. "Keď sa mi naskytla možnosť zmeny, tak som ju prijala," povedala Kederová a podotkla, že v Tisovci sa jej spolupracovalo dobre a preto ostane jej srdcovkou. "Nedám dopustiť na samosprávu a na Tisovec," dodala. Ako riaditeľka poznamenala, rimavskosobotskú pobočku nepozná, ale zo skúseností v samospráve sa bude snažiť o otvorený a nápomocný prístup ku klientom, aby aj štátni úradníci boli všemocne ústretoví a nápomocní aj nad rámec zákonných povinností, ktoré majú. "Aby bol kredit pobočky Sociálnej poisťovne v očiach verejnosti prinajmenšom dobrý," zdôraznila nová riaditeľka, ktorá chce zabojovať aj voči pohľadávkam.

Zuzana Kederová predtým pôsobila ako riaditeľka Daňového úradu v Hnúšti či ako vedúca oddelenia Okresnej finančnej správy v Rimavskej Sobote. V okrese je od roku 1986, dovtedy pracovala v Poprade. Kederová absolvovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave.

K personálnym zmenám došlo za posledné obdiobie aj v ďalších inštitúciách, Slovenskému pozemkovému fondu (SPF) v Rimavskej Sobote od júla šéfuje Elžbieta Kujawa, vystriedala Šarlotu Andrašovičovú. Na čele Obvodného úradu je Pavel Struhár, bývalý starosta Klenovca a okresný predseda strany SMER-SD. V kresle prednostu nahradil Františka Mátého. Vláda odvolala aj riaditeľov obvodných úradov pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie. Šéfa dopravy Júliusa Sojku vystriedal bývalý riaditeľ tohto úradu Andrej Rövid. Avizovaná a vládou schválená zmena na poste riaditeľky úradu práce sa napokon nekonala, vo funkcii ostala Lívia Koóšová.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross