No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Novú mestskú plaváreň postaví lučenská firma za 5,5 milióna eur

6. augusta 2022 |  | 
Autor vizualizácie: Ing. Peter Kúdeľa

LUČENEC – Projekt výstavby novej plavárne v Lučenci sa posunul, víťaz verejného obstarávania je známy. Najlepšiu ponuku dala lučenská firma Construct, s. r. o., ktorá plaváreň postaví za 5 524 500 eur s DPH.

Na druhom mieste skončila firma Metrostav Slovakia s ponukou 5 525 000 eur. Ponuky spoločností Chemkostav a HBH presiahli 5,6 milióna.

Článok pokračuje pod reklamou


Mestské zastupiteľstvo v Lučenci bude o pár dní schvaľovať uzavretie zmluvy o dielo medzi samosprávou a firmou Construct. Podľa dokumentu by sa výstavba mala začať do troch dní od protokolárneho prevzatia staveniska, presný termín však nie je známy. Budovu by potom mali postaviť do 14 mesiacov.

Autor vizualizácie: Ing. Peter Kúdeľa

ČÍTAJTE AJ: Projekt revitalizácie priemyselnej zóny sa zúžil, výrobnú halu nepostavia


Mesto plánuje výstavbu krytej plavárne na Športovej ulici od roku 2015. Jej súčasťou by podľa zmluvy mali byť plavecký, detský, vírivý a ochladzovací bazén. Návštevníci budú mať k dispozícii aj wellness s parnou, infra a suchými saunami.

S novou plavárňou by malo pribudnúť aj niekoľko nových pracovných miest. Výstavbu chce radnica pokryť z úveru a dotácie z Fondu na podporu športu vo výške 1,5 milióna eur.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross