No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O chátrajúcu budovu internátu prejavili záujem dve firmy, prestavali by ju na byty

O chátrajúcu budovu bývalého internátu na Školskej ulici v Rimavskej Sobote prejavili záujem dve firmy. Uviedol to primátor Jozef Šimko na poslednom mestskom zastupiteľstve. Budovu by mesto odpredalo formou verejno-obchodnej súťaže, a to tej firme, ktorá by za ňu ponúkla najvyššiu sumu. Tá by sa zaviazala budovu prestavať na byty, pričom by potom zrekonštruovanú budovu naspäť odkúpilo mesto.

Podľa primátora v priebehu letných mesiacov v tomto roku obdržalo mesto dve ponuky od dvoch firiem, ktoré mali záujem odkúpiť a následne zrekonštruovať a prebudovať budovu na byty pre mladé rodiny s deťmi. „Rokoval som s obidvoma firmami. Ak by bola iba jedna firma, tak by som pred zastupiteľstvo predložil návrh na odkúpenie a zároveň vybudovanie 132 bytov pre mladé rodiny,“ priblížil. Ako ďalej uviedol, z dôvodu dvoch záujemcov, je za návrh vypísania verejno-obchodnej súťaže. Tento materiál však poslanci ešte v úvode septembrového mestského zastupiteľstva stiahli z rokovania. Z radov poslancov padol aj návrh na prebudovanie budovy na Domov dôchodcov. Podľa Šimka sa však takáto výzva za posledné roky neobjavila.

Samotná budova (s príšlušenstvom a bez pozemku) bola súdnym znalcom ohodnotená na viac ako 465 tis. eur. Pozemok pod stavbou a ostatné pozemky na 209 tis. eur.

Čo teda bude s chátrajúcou budovou ostáva otázne. Ako ďalej primátor priblížil, rokoval aj s exministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou o tom, že by vybudované byty slúžili aj pre zamestnancov novovystavanej väznice na Sabovej. Podľa primátora má mesto na stole viac ako 120 žiadostí o byty, z toho je 80 žiadostí od rómskych spoluobčanov. „Ale ak nemám od väzenskej a justičnej stráže požiadavku na 80 až 100 bytov, tak ja sídlisko ako je na Ulici Českej budovať nebudem,“ avizoval Šimko.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross