No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O čistejší Mikroregión Rimava a Rimavica sa postarali dobrovoľníci, vyzbierali tony odpadu

Uplynulý víkend patril aj našej modrej planéte. Pri príležitosti Dňa Zeme (22. apríla), sa v sobotu stretli dobrovoľníci z obcí Mikroregiónu Rimava a Rimavica, aby spoločne vyzbierali voľne sa povaľujúci odpad v okolí. To, že ho nebolo málo svedčí aj množstvo vyzbieraného odpadu.V rámci 11. ročníka dobrovoľníckej akcie Deň Zeme sa do zbierania odpadu zapojili všetky vekové kategórie, od najmenších po tých najstarších. „Aj tento rok sa zapojilo viac ako 160 dobrovoľníkov z obcí Čerenčany, Hrachovo, Kociha, Kružno, Nižný Skálnik, Rimavské Brezovo, Rimavské Zalužany, Sušany, Veľké Teriakovce a Vyšný Skálnik, *Rimavská Baňa, Selce, Zacharovce a Ožďany. Zapojili sa aj žiaci Základnej školy Sama Vozára v Hrachove, deti z Detského domova v Hrachove i deti z Reedukačného centra v Čerenčanoch,“ priblížila pre Rimava.sk Henrieta Struhárová, manažérka MR Rimava a Rimavica.

Dve tony odpadu vyzbierali aj študenti pri Čiernej lúke.

Podľa jej slov vyzbierali približne 208 vriec odpadu, 1 veľkoobjemový kontajner a 2 nákladné autá. Ako poznamenala, najviac odpadu tvorili plasty, ako plastové fľaše, igelitové sáčky, rôzne obaly z potravín, ale aj konzervy, plechovky, nepotrebné pneumatiky, či stavebný odpad a rozbité kusy skla. „Ľudia by sa mali naučiť separovať odpad podľa druhu: plasty, sklo, papier, no hlavne si vštepiť do povedomia, že odpad patrí do smetných košov a nie na zem, alebo ho odniesť za mesto či obec do prírody,“ avizuje manažérka.

Rovnako ani tento rok nechýbala pre dobrovoľníkov odmena v podobe guľášu v obci Kociha, na ktorom si spoločne pochutili po vyzbieraní odpadu. Ako ďalej Struhárová uviedla, okrem subjektov za spoluprácu hlavné poďakovanie patrí všetkým dobrovoľníkom, ktorí venovali svoj voľný čas a spravili tak dobrý skutok. „Svojou prácou tak prispeli k zlepšeniu životného prostredia a ukázali, že im nie je ľahostajný svet okolo nich. Ďakujeme,“ dodala na záver.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Henrieta Struhárová
*Doplnené o ďalšie štyri obce, ktoré sa akcie zúčastnili. 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross