No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O druhé kolo volieb nemali voliči záujem, v jednej z obcí nepresiahla účasť ani 7 percent

Druhé kolo sobotňajších prezidentských volieb bolo aj o nízkej účasti. A to nielen v rámci Slovenska, odzrkadlilo sa to aj v účasti v okrese Rimavská Sobota. Zatiaľ čo v prvom kole volebná účasť dosiahla v okresnom meste 38 percent, v druhom kole prišlo k volebným urnám 32 percent oprávnených voličov. Inak tomu nie je ani v okolitých obciach.

V neďalekej obci Čerenčany volila menej ako polovica oprávnených voličov, z celkového počtu 469 prišlo odovzdať svoj hlas 227 voličov. Percentuálne to predstavuje volebnú účasť 48,40 percent. Volebná účasť o približne 11 percentuálnych bodov menej bola v obci Hrachovo, zo 678 oprávnených voličov prišlo k urnám 256. Nízkou účasťou v druhom kole prezidentských volieb zaznamenali aj v kúpeľnej obci Číž, kde svoj hlas odovzdalo 152 z 557 oprávnených voličov, percentuálne to predstavuje 27,28 percent.

Nízku volebnú účasť hlásia takmer všetky obce v okrese Rimavská Sobota. Tú najnižšiu zaznamenali v obci Rimavská Seč, kde z 1424 oprávnených voličov odovzdalo svoj hlas len 91, účasť vo voľbách tak dosiahla 6,39 percent. V nízkej volebnej účasti sa však zviditeľnila malá obec Potok na severe okresu, kde volebná účasť dosiahla 78,12 percent. Za ňou stojí 25 z 32 oprávnených voličov v tamojšej obci.

Zdroj: Rimava.sk, Štatistický úrad SR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross