No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O mestských novinách poslanci nerokovali, primátor tému stiahol

25. februára 2015 |  | | |

msz-februarRimavskosobotskí poslanci sa možnosťami vydávania mestských novín nezaoberali, aj keď to bolo na pláne už druhýkrát v tomto roku. V úvode včerajšieho rokovania tento bod z programu stiahol primátor Jozef Šimko, predkladateľ návrhu. Dôvody nekonkretizoval. Ako záverom rokovania spomenul poslanec Zsolt Főző, čas, ktorý získali do ďalšieho rokovania, by mohli využiť na anketu alebo prieskum, či občania v meste majú vôbec záujem o noviny. Primátor podotkol, že nemá problém s tým, keby noviny aj nevychádzali.
Primátor pôvodne avizoval, že mesto by mohlo začať vydávať mestské noviny Gemerské zvesti a Gömöri Hírlap, po viac ako dvoch rokoch. Podľa mestskej rady by občania mali noviny dostávať bezplatne do schránky. Vydávané by mali byť každé dva týždne v náklade 7 tisíc kusov. V zmene rozpočtu na ne poslanci vyčlenili sumu približne 40 tis. eur, na technické vybavenie ako počitač a fotoaparát by malo ísť 5 tis. eur. Možnosťami vydávania novín sa mali zaoberať poslanci aj na predošlom rokovaní, bod bol ale zo strany poslancov stiahnutý z rokovania.
Noviny zrušili poslanci bývalého mestského zastupiteľstva koncom roka 2012, namietali, že sa v nich neraz objavovali aj osočujúce články. Neskôr prijali štatút nového periodika, podľa primátora Jozefa Šimka bol však totalitný. Na odber novín sa mali občania prihlásiť na radnici a zaplatiť jedno euro. Záujem bol však veľmi slabý a prihlásila sa približne desiatka záujemcov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross