No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O obnovu zničeného bufetu na Kurinci záujem nebol, za prenájom ostatných sa už bude platiť

11. apríla 2012 |  | | |

Rimavskosobotská samospráva, ktorá v minulom roku prenajímala pozemky pod bufetmi v znovuotvorenej rekreačnej oblasti Kurinec bezplatne, bude toto leto už vyberať poplatky. Rimava.sk informoval prednosta mestského úradu Štefan Szántó. Ako doplnil, výškou nájomného pod dočasnými stavbami a poplatkami za užívanie pozemku pod terasami v rekreačnej oblasti Kurinec sa včera zaoberala mestská rada. „Ale rozhodnutie padne na najbližšom mestskom zastupiteľstve,“ povedal pre Rimava.sk Szántó.

Minulý rok bol bezplatný prenájom podľa viceprimátora Ladislava Rigóa gestom pre podnikateľov, ktorí zainvestovali do otvorenia bufetov. Poslanci na rade odsúhlasili na túto letnú sezónu výšku nájmu v prípade bufetov na 10 eur/m2 mesačne, za terasy 0,09 eur/m2 za deň. Ako Rigó priblížil, z navrhnutých alternatív členovia rady súhlasili s najnižšou cenou. Minulú sezónu, kedy bol na Kurinci oficiálne otvorený aj bazén s termálnou vodou, zadarmo prevádzkovali podnikatelia osem bufetov. Prednosta Szántó predpokladá, že všetci budú mať záujem aj počas tejto letnej sezóny.

Otvorenie a sprevádzkovanie schátraného najväčšieho bufetu na Kurinci, ktorý samospráva získala minulý rok od podnikateľa za symbolickú cenu 1 euro, je v tejto sezóne naďalej otázne. Podľa slov prednostu Szánta, samospráva ho vzhľadom na finančné možnosti mesta zrekonštruovať nevie a do druhej vypísanej obchodnej verejnej súťaže sa nikto neprihlásil. Mesto preto v najbližších dňoch vypíše ďalšiu, v poradí tretiu súťaž.

Bufet o ploche viac ako 100 m2 chce samospráva prenajať záujemcovi, ktorý ponúkne najvýhodnejšiu cenovú ponuku na prevedenie rekonštrukčných prác, ako aj najlepšie technické riešenie, aby bol bufet schopný prevádzky.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross