No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O titul najkrajšej hasičky ČeskoSlovenska sa uchádza aj sympaťáčka z Tisovca

O tom, že na Slovensku máme najkrajšie dievčatá niet pochýb. Dôkazom sú aj rôzne súťaže krásy, nielen u nás, ale aj inde vo svete, kde Slovenky neostanú bez povšimnutia. Výnimkou nie je ani sympatická 18-ročná Lujza Laudárová z Tisovca, ktorá okrem toho, že je krásna, je aj dobrovoľnou hasičkou v obci Muráň. A práve ona je jedinou zástupkyňou regiónu Gemer-Malohont, ktorá postúpila do finále súťaže o najkrajšiu hasičku ČeskoSlovenska. A ako sa dostala k dobrovoľným hasičom, čo to pre ňu znamená a ako to bolo s prihlásením sa do súťaže krásy? To všetko povedala pre Rimava.sk.

Hoci má Lujza iba 18 rokov, dalo by sa o nej povedať, že je takým lokálnym cestovateľom „Pochádzam z Tisovca, žijem vo Zvolene, študujem v Revúcej a som dobrovoľná hasička za obec Muráň,“ ozrejmila mladá sympaťáčka, ktorá sa k dobrovoľným hasičom a športu samotnému dostala pred dvomi rokmi, a to vďaka svojej spolužiačke, ktorá ju zavolala na tréning. Ako Lujza poznamenala, dovtedy o takomto niečom nepočula a bolo to pre ňu úplne nové. „Čiže moja „predpríprava“ prebiehala pozeraním videí na YouTube,“ podotkla a dodala, že na prvom tréningu jej pripadol post košiarky, ktorého sa drží dodnes. Taktiež aj jej tím ostal v rovnakej zostave, no tento rok podľa Lujzy už súťažia za ženy.

Za to dvojročné obdobie však sympatická brunetka už stihla získať so svojim tímom aj Ligový pohár, a to v roku 2016. „Dúfam, že tento rok bude rovnako úspešný,“ doplnila. Družstvo dobrovoľných hasičiek z Muráňa však nie je len takpovediac zoskupenie skupiny ľudí. „Definovala by som nás ako jednu veľkú rodinu, do ktorej patria naši skvelí tréneri a trénerka, a hlavne dievčatá, ktoré by som nevymenila za nič. Každá súťaž s nimi je o novom, nenahraditeľnom zážitku,“ avizuje mladá hasička.

A ako to bolo s prihlásením sa do súťaže Miss Hasička ČeskoSlovensko 2017? Podľa Lujzy v tom má prsty jej trénerka, ktorá ju do súťaže prihlásila. Podanie prihlášky sa nakoniec vyplatilo. Lujza sa dostala do semifinále a odtiaľ postúpila do finále. „Tu patrí jedno veľké ďakujem rodine, kamarátkam a známym za podporu a samozrejme aj ľudom, ktorí sa ma rozhodli podporiť. Je to pre mňa nová skúsenosť za ktorú som vďačná,“ dodala na záver sympatická rodáčka z Tisovca.

Hlasovať môžete aj Vy! Lujza rovnako zabojuje aj o titul Poctivá Miss Hasička Sympatie 2017. Hlasovať je možné do 3. novembra na stránke misshasicka.cz.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Lujza Laudárová, Foto: Jan Tůma.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross