O veľký krok bližšie k finále: HKM zvládol oba domáce zápasy proti Bratislave

13. marca 2023 | | |  |
Foto ilustračné.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota majú za sebou prvé dva semifinálové duely 2. hokejovej ligy. V nich na domácom ľade vyzvali HK Delikateso Bratislava. R. Sobota potvrdila svoje vyššie postavenie v tejto sérii a oba duely skončili výhrou domáceho tímu.

V prvom dueli odišli víťazne z ľadu domáci Soboťania po výhre 3:1. Zápas sa však do konca nedohral z dôvodu skorého odídenia hráčov Bratislavy z ľadu. Prvý zápas bol poznačený veľkou agresiou, hlavne zo strany Bratislavy. V zápase si pripísali celkovo 65 trestných minút, kým Soboťania ich mali 14.

Do zápasu lepšie vkročili hostia z hlavného mesta, keď v 8. minúte otvorili skóre zásluhou Hanulu. Naši hokejisti stihli vyrovnať tesne pred koncom prvej časti, konkrétne 38 sekúnd z hokejky Ďalogu. V druhej časti padali len vylúčenia, žiadne góly, no tá tretia bola najzaujímavejšia.

V 51. minúte si pripísal tretí gól v sezóne hráč R. Soboty Koksharov a dokázal otočiť stav zápasu v prospech domácich. Zápas sa od tohto momentu hral už len necelé tri minúty, počas ktorých sa dokázali Soboťania presadiť ešte raz v 53. minúte. Po góle sa hralo ešte šesť sekúnd, počas ktorých si hostia pripísali dve vylúčenia. Práve po ich odpískaní sa hostia z Bratislavy vzali a odišli do šatne, čim sa predčasne ukončil zápas a R. Sobota si pripísala prvé víťazstvo v sérii.

Druhý zápas oveľa pokojnejší

Aj druhý semifinálový duel sa odohral na ľade R. Soboty, tentoraz v nedeľu, 12. marca.  A opäť sa z výhry tešili naši hokejisti. Tentokrát si s Bratislavou poradili 2:1.

Tak ako v prvom zápase, aj teraz Bratislava otvorila skóre zápasu, no teraz v 4. minúte. Soboťania dokázali v 12. minúte vyrovnať gólom v oslabení z hokejky Shisterova. Od toho momentu góly na ľade nepadali až do 58. minúty, keď puk do brány poslal Filip Mlynčár a rozhodol o výhre R. Soboty.

Z domácich duelov si tak Soboťania odniesli dve výhry. Nasledovať bude ďalší zápas na pôde Delikatesa Bratislava. Hrať sa má v sobotu 18. marca. Ak R. Sobota zvíťazí hneď v prvom dueli, postúpia do finále, kde narazia na lepšieho z dvojice Detva – Dolný Kubín. Ak ale R. Sobota v sobotu prehrá, na druhý deň (19. marca) odohrajú štvrtý zápas v sérii, opäť v hlavnom meste.