O víťazovi druhej ligy rozhodne až tretí zápas

Rimavská Sobota v poslednej dobe naplno žije hokejom. Muži HKM totižto už druhýkrát vo svojej histórii bojujú o víťaza druhej hokejovej ligy. Prvýkrát to bolo v sezóne 2011/2012. Bohužiaľ vtedy sme finálovú sériu s HK Iskra Partizánske prehrali 1:2 na zápasy. Tentoraz máme vo finále HK Levice a stav série je po dvoch zápasoch vyrovnaný.

S týmto súperom sa stretávame po prvýkrát, keďže zastupuje západnú skupinu, v ktorej my nefigurujeme. Preto úvodné minúty zápasu boli spoznávacie. Táto séria je hlavne o dvoch protichodných typoch brankárov. Na strane Rimavskej Soboty je to skúsený a starší Karol Križan, Levice majú mladého Juraja Sklenára, ktorý si zachytal aj na tohtoročných majstrovstvách sveta do 20 rokov. A nie je to jediná hviezda tohto tímu. Za Levice nastupuje aj Dušan Milo, majster sveta z roku 2002 a Juraj Štefanka, slovenský reprezentant a nitrianska hokejová legenda.

Prvý finálový zápas sa hral v sobotu 9. februára v Leviciach. Bohužiaľ Soboťania v ňom nepodali stopercentný výkon a v zápase stále doťahovali. V závere sa im to však nepodarilo a podľahli súperovi 3:2.

HK Levice - HKM Rimavská Sobota 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) STAV SÉRIE 1:0

Góly: 5. Štefanka Juraj; 34. Mihalík Jozef; 53. Bogoslovskii Vladislav - 16. Vilchinskiy Georgy; 49. Zorvan Ivan.
Strely: 41:32. Vylúčenia: 5:6 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Druga - Stankovič, Paulík. Diváci: 1500.

Druhý zápas sa už hral na domácom ľade v Rimavskej Sobote. Domáce publikum je vždy výhodou v takýchto zápasoch, a tak tomu bolo aj teraz. Aj keď v úvode to tak nevyzeralo, ale v druhej polovici sa domácim podaril parádny obrat.

Druhé finálové stretnutie ukázalo veľkú kvalitu oboch tímov. Nedá sa povedať kto bol lepší. Oba tímy odviedli perfektný výkon. Hostia predviedli dokonalú defenzívnu činnosť a nepúšťali Rimavskosoboťanov do zakončenia. To je aj dôvodom, že Levice mali viac striel. Tým však oponoval perfektne chytajúci Križan. Začalo sa vo vysokom tempe a tak zápas aj pokračoval. Najprv hrali dve presilovky za sebou domáci a následne aj hostia. Nikto však túto početnú výhodu nevyužil. Vedenia v zápase sa ujali hostia gólom Šarmatyho v 16. minúte. Ten po prihrávke od Kasanu triafal spomedzi kruhov. V druhej tretine sa domáci snažili vyrovnať, no perfektne chytajúceho Sklenára a obranu Levíc bolo ťažko prekonať. V 35. minúte hostia zvýšili svoje vedenie na 0:2 gólom Mihalíka, ktorý prekonal Križana strelou pod hornú žrď. Soboťania však nesklonili hlavy a úpenlivo bojovali, čo sa im vyplatilo v podobe úspešného záveru druhej tretiny, ktorý rozhodol o celom zápase. V priebehu minúty a šiestich sekúnd sa im podarilo vyrovnať stav stretnutia. Najprv prekonal Sklenára krásnou strelou po ľade Vilchnskiy. Následne po prihrávke od Šagáta strieľal z prvej kapitán Ján Slovák. V tretej tretine obe mužstvá bojovali o strelenie víťazného gólu. Viac šťastia však mali domáci, ktorým sa to podarilo v 53 minúte. Postaral sa o to najlepší strelec Soboťanov Dmitriev, ktorý v akcii 1 na 2 dokázal uspieť a strelou do pravého vinkla zvýšil na 3:2. Preplnený zimný štadión sa vtedy otriasal v základoch. Hostia sa ešte v závere snažili vyrovnať hrou bez brankára, no nepodarilo sa im to. Séria sa tak rozlúskne až v treťom zápase na neutrálnej pôde.

HKM Rimavská Sobota - HK Levice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) STAV SÉRIE 1:1
Góly: 39. Vilchinskiy Georgy; 40. Slovák Ján; 53. Dmitriev Artem - 16. Šramaty Erik; 35. Mihalík Jozef.
Strely: 33:40. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Druga, Gajdošík - Stankovič, Staššák. Diváci: 1080.

Ďakujeme všetkým fanúšikom za neskutočnú atmosféru, ktorú na zápase vytvorili. Je to opäť nový rekord. Prvýkrát na štadión do Rimavskej Soboty zavítalo viac ako 1000 ľudí. Je veľmi príjemné hrať pred takou kulisou. Ďakujeme aj fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť na prvý zápas do Levíc. Vašu podporu si vážime.

V sobotu 23. februára nás čaká tretí finálový zápas, ktorý rozhodne o víťazovi druhej ligy. Zápas sa odohrá na Zimnom štadióne v Detve a úvodné buly je naplánované na 18:00 hod. Veríme, že nás tam opäť prídete podporiť vo veľkom počte a spolu oslávime titul, po ktorom všetci túžime. Víťaz druhej ligy si zahrá aj baráž o prvú ligu s posledným tímom play-out prvej ligy. Séria sa hrá až na štyri víťazné zápasy.

Zdroj: Marek Hanzel HKM Rimavská Sobota FOTO: Denis Szoke