No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O výstavbu multifunkčného ihriska SZĽH prejavilo záujem niekoľko samospráv v regióne

rieka-rimavaO výstavbu multifunkčného ihriska Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) prejavilo záujem niekoľko samospráv v regióne Gemer-Malohont. Medzi nimi je okrem Rimavskej Soboty aj Hnúšťa, Revúca i Tornaľa.Témou výstavby multifunkčného ihriska sa zaoberali poslanci v Hnúšti na svojom uplynulom zastupiteľstve. Zapojiť sa do výzvy SZĽH poslanci jednohlasne odsúhlasili. V prípade, že by samospráva uspela, zástupcovia občanov navrhli vystavať ihrisko na pozemku pri Základnej škole na Nábreží Rimavy. Ďalšou samosprávou je aj mesto Revúca. Ako informuje na svojej stránke, primátorka Eva Cireňová už iniciovala stretnutie s prezidentom SZĽH Martinom Kohútom. Primátorka na stretnutí navrhla zapracovať do projektu multifunkčného ihriska ich novú umelú ľadovú plochu. „Pretože sa jedná pri výstavbe aj o vyvolané investície zo strany mesta, ktoré ešte nie sú v tomto štádiu predstavovania projektu zo strany SZĽH ani mesta úplné a presné, je potrebné o nich ďalej rokovať,“ uvádza sa na stránke mesta Revúca.

vizualizacia sportovej halyZáujem o multifunkčnú halu pre Rimava.sk potvrdili aj v Tornali. Podľa prednostu mestského úradu Ladislava Nagya však projekt ešte nepodali. „Musíme zvážiť všetky okolnosti týkajúce sa podmienok ako aj jeho udržateľnosť,“ povedal Nagy s tým, v meste majú dve veľké školy a problém s umiestnením haly v ich okolí nemajú.
Hoci Revúca a Tornaľa zatiaľ zvažujú výstavbu haly, rimavskosobotská samospráva už podala žiadosť. Primátor Jozef Šimko o tom informoval na utorkovom zastupiteľstve. Na stránke Rimava.sk sa v článku Zimný štadión je v havarijnom stave, museli ho zatvoriť, však objavili komentáre, že samospráva na výzvu SZĽH nezareagovala. Ako povedala na včerajšom zasadnutí vedúca odboru pre rozvoj mesta Eva Muráriková, v pondelok, 6. februára, zaslali SZĽH všetky potrebné materiály. Rimava.sk oslovila v tejto veci i samotný zväz ľadového hokeja. Podľa jeho vyjadrenia sa jednotlivé samosprávy môžu o projekt uchádzať do 15. februára a preto informáciou, či samospráva podala alebo nepodala žiadosť, zatiaľ nedisponujú.

rieka-rimava-fb

Športová hala by mohla byť postavená na brehu rieky Rimava, na mieste bývalej panelárne pri garážach a futbalovom štadióne.

V prípade, ak by Rimavská Sobota bola úspešná v tomto projekte, multifunkčná hala by mohla stáť na pozemku oproti TSM, vedľa futbalového štadióna. Konečné rozhodnutie bude na SZĽH, keďže jednou z podmienok je, aby hala bola postavená v bezprostrednej blízkosti alebo v areáli základnej školy.

Podľa SZĽH ide o ihrisko s rozmermi ľadovej plochy 40x20 metrov. V letných mesiacoch by krytá plocha ihriska slúžila na iné športy, ako je hádzaná, volejbal, basketbal či úpolové športy. V tomto roku by SZĽH chcel vystavať približne desať takýchto ihrísk, pričom investícia do jedného areálu by bola približne 1 mil. eur. Podmienkou je, aby centrá boli vystavané v bezprostrednej blízkosti alebo v areáloch základných škôl, keďže cieľovou skupinou sú najmä deti od šesť do desať rokov. Ďalšou je aj prenajatie pozemku SZĽH na 40 rokov za jedno euro a mesto by sa podieľalo na výstavbe infraštruktúry i na zabezpečení všetkých potrebných sieťových prípojok.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross