No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O zimomriavky uprostred leta sa na Amfíku už túto sobotu postará koncert rockovej legendy Omega

Zimomriavky v lete? Na prvý pohľad sa môže zdať, že o ide neskĺbiteľnú kombináciu. Ale ak sa to spojí s maďarskou rockovou legendou Omega, tak toto spojenie má reálne kontúry. Kapela, ktorá na hudobnej scéne pôsobí už viac ako 55 rokov, zavíta do Rimavskej Soboty už po tretíkrát. Publiku sa v sobotu, 23. júna o 21:00 hod. na Amfiteátri predstaví s koncertným programom, ktorý minulý rok odprezentovali v Budapešti.

Ako prezradil líder skupiny János Kóbor, koncert je postavený na programe s názvom vo voľnom slovenskom preklade „Vtedy na Východe“. Tento koncert pripravili minulý rok bol pri príležitosti 55. výročia od založenia kapely. „Do tohto projektu boli pozvaní viacerí hosťujúci interpreti na duety, ako napríklad český spevák skupiny Olympic, Peter Janda. Bohužiaľ niektorí sa už tohto projektu nemohli zúčastniť ako Marián Varga alebo z poľskej strany zo skupiny SBB. Ale 23. júna sa môžete tešiť minimálne na verziu skladby Jasná správa, ktorú zaspievame v českom jazyku,“ avizoval János.

Okrem nového koncertného projektu kapela už teraz pripravuje nový album ako aj ďalší koncertný projekt. Podľa Jánosa po tohtoročnej koncertnej šnúre si na chvíľu oddýchnu, aby sa od septembra pustili do príprav ďalšieho koncertného programu s názvom Testament. „Vydáme aj nový album. Skladby ako aj texty sa už pripravujú,“ poznamenal líder skupiny s tým, že podľa jeho slov pôjde o prelomový album aký mala svojho času skupina Pink Floyd.

Aj keď kapela je na scéne takpovediac už jeden ľudský život, podľa Jánosa je Omega v dobrej kondícií. To dokazujú aj svojimi vystúpeniami, na ktorých vždy ponúknu svojmu publiku neopakovateľný zážitok. Nebude tomu inak ani počas magickej, Svätojánskej, noci v Rimavskej Sobote. Podľa Jánosa si na koncertoch nielen v Rimavskej Sobote dajú záležať, aby sa skladby neopakovali a ponúkli tak publiku opäť niečo nové a nezabudnuteľné.

Tak čo? Už máte zakúpené lístky na svoj veľký zážitok? Predpredaj vstupeniek je v Mestskom kultúrnom stredisku v Rimavskej Sobote, kníhkupectve M. Tompu na Hlavnom námestí ako aj v TIC a predajni Greko. Taktiež aj v Tornali, Fiľakove a Lučenci. Zažite neopakovateľný koncert rockovej legendy pod holým nebom v sobotu, 23. júna od 21:00 hod. a spoločne s Omegou si zaspievajte ich najväčšie hity.

Pripomeňte si atmosféru z koncertu v kostole Reformovanej kresťanskej cirkvi v Rimavskej Sobote

Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross