No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obec Veľké Dravce zrekonštruuje materskú školu, získala na to dotáciu

VEĽKÉ DRAVCE – Obec Veľké Dravce, ktorá sa nachádza niekoľko kilometrov od Rimavskej Soboty, získala dotáciu na obnovu materskej školy. Finančné prostriedky jej poskytlo Ministerstvo životného prostredia SR. Projekt je zameraný na zníženie energetickej náročnosti materskej školy.

Podľa slov starostky obce Viery Rubintovej, si to budova, v ktorej sa nachádza aj školská jedáleň, ktorú využívajú aj žiaci základnej školy, skutočne vyžadovala a obec je za finančnú podporu vďačná.

Článok pokračuje pod reklamou


"Zatepľovať sa bude fasáda, vymenia sa okná a dvere, budú sa tak isto zatepľovať aj stropy v pivničných priestoroch aj na streche a tiež prebehne aj rekonštrukcia ústredného kúrenia. Termín realizácie tohto projektu máme určený do októbra 2023. Dúfajme, že ak všetko dobre pôjde, tak by sme rekonštruovali v priebehu leta. Plánujeme to počas prázdnin," priblížila pre náš portál starostka obce Viera Rubintová.

Dotáciu získala vo výške 112 446 eur a na projekte sa bude podieľať 5-percentnou spoluúčasťou. Kapacita tejto materskej školy je 21 detí.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross