No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obrankyňa Uhrinová výrazne podporuje útok

Florbalistka Denisa Uhrinová si bude v novej sezóne prvej ligy žien obliekať dres FTC Fiľakovo. V tej predchádzajúcej prispela k tomu, že hráčky FBC Slovan Rimavská Sobota obsadili v rovnakej súťaži historické druhé miesto. Uhrinová bola druhou najproduktívnejšou rimavskosobotskou hráčkou a piatou v celej lige.

Článok pokračuje pod reklamouHoci nastupuje na poste obrankyne, nazbierala úctyhodných 34 bodov. Nastrieľala 13 gólov a zaznamenala 21 asistencií. Slovan sa v novom ročníku nepredstaví. „Som jednou zo skúsenejších hráčok vo fiľakovskom tíme. Budem sa snažiť byť čo najväčšou jeho oporou a podávať čo najlepšie výkony. Samozrejme, poteším sa aj kanadským bodom, ale tie sú len vedľajším úžitkom z hry,“ uviedla pre Rimava.sk sedemnásťročná Uhrinová. Aj keď je nižšieho vzrastu, na ihrisku ju neprehliadnete. Za svoju prednosť považuje silu.

Nie je jedinou Soboťankou, ktorej kroky viedli do Fiľakova. To je nováčikom súťaže. „Väčšiu časť hráčok Slovana tvorili dievčatá z Fiľakova. Tie do FTC prestúpili. My z Rimavskej Soboty vo Fiľakove len hosťujeme, pretože florbal sa môže v Rimavskej Sobote naďalej rozvíjať,“ povedala Denisa. Ako poznamenala, po dlhom zvažovaní sa k družstvu pripojila aj Kristína Čintalanová, najproduktívnejšia hráčka Slovana.

Čo môže dosiahnuť FTC? „Myslím si, že máme šancu aj na rovnaké umiestnenie ako v minulej sezóne, keďže náš káder tvorí väčšina hráčok z vlaňajška. Samozrejme, máme aj nové tváre, ktoré sa každým tréningom zlepšujú a sezóna im určite dodá ďalšie užitočné skúsenosti. Počas nej zistíme, či je fiľakovské družstvo silnejšie než vlaňajší tím Rimavskej Soboty. Moje očakávania sú vysoké,“ odvetila talentovaná Denisa Uhrinová. Dodala, že primárnym cieľom je skončiť po základnej časti v prvej štvorke, aby si následne zahrali v play-off.

Uhrinová si už vyskúšala vo farbách Nemšovej extraligu žien. Do najvyššej súťaže sa mieni v budúcnosti vrátiť. „Dostala som tento rok ponuku zo Spišskej Novej Vsi, lenže už sa to nedalo nijako vybaviť. Dúfam však, že sa v nasledujúcej sezóne ukážem aj v drese extraligového družstva.“

Slovanistky hrávali domáce zápasy najprv v Detve a neskôr v Brezne. Fiľakovo bude hrať domáce stretnutia v Detve.

Zdroj: Rimava.sk, foto: album D. Uhrinovej


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross