Obročník opäť s gólom, nastúpili aj Gembický s Filipiakom

18. apríla 2021 | | |  | |

ŠAMORÍN – Michal Obročník strelil ďalší gól za dres FC Petržalka. Podarilo sa mu to v zápase proti Šamorínu v nedeľu 18. 4. 2021. Jeho tím však prehral 3:1.

Rodák z Rimavskej Soboty vstrelil gól za stavu 0:2 v 57. minúte. Ešte v prvom polčase si pripísal aj žltú kartu v 37. minúte. Petržalka hrala v oslabení od 62. minúty, kedy bol vylúčený po druhej žltej karte obranca Pavol Farkaš. Presilovku využili domáci hneď o minútu na to, kedy strelili tretí gól zásluhou Jakuba Šveca.

V drese Petržalky nastúpil na druhý polčas aj Sebastián Gembický, ktorý sa do štatistík nezapísal. V hre bol aj obranca a rodák z nášho regiónu Tomáš Filipiak. Ten si ale pripísal len žltú kartu.

Petržalka sa tak po prehre na pôde Šamorínu prepadla o jednu pozíciu na siedme miesto. Predbehol ju práve jej posledný súper a majú rovnaký počet bodov – 33. Na prvom mieste sa päť kôl pred koncom stále drží Banská Bystrica, kde hrá rodák z Rimavskej Soboty Július Nôta. Bystrica má náskok pred druhým Liptovským Mikulášom jeden bod a zápas k dobru, keďže líder mal v tomto kole voľno.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: FC Petržalka