Obročník si pripísal prvý gól v novej sezóne

BRATISLAVA - Michal Obročník, rodák z Rimavskej Soboty, prispel gólom k výhre FC Petržalka nad súperom z Dubnice 3:0. Stalo sa tak v nedeľu, 1. 8. 2021 na ihrisku Petržalky.

Išlo o druhý zápas v rámci druhej ligy. Petržalka si v prvom kole pripísala prehru 1:0 proti Trebišovu. Aj v tom dueli, ako aj proti Dubnici, odohral Obročník plných 90 minút.

Článok pokračuje pod reklamou

Skóre duelu otvoril v 10. minúte navrátilec z hosťovania Boris Turčák. Na 2:0 opäť zvýšil ten istý hráč v 64. minúte. Skóre na 3:0 uzavrel Soboťan Obročník v 75. minúte. Petržalka si tak pripísala prvé tri body do tabuľky, v ktorej sa po kompletne odohratom druhom kole nachádza na ôsmom mieste. Rovnaký počet bodov má Petržalka s Podbrezovou.

V Petržalke boli v minulej sezóne až traja hráči z našich končín. V klube ostal už len Obročník. Do Bardejova prestúpil stále len 20-ročný Tomáš Filipiak, ktorý si do štatistík v novej sezóne pripísal len červenú kartu hneď pri prvom zápase novej sezóny proti Šamorínu.

Ďalším bývalým hráčom Petržalky je aj Sebastián Gembický, bývalý hráč MŠK Rimavská Sobota či FK Jesenské. Gembický zaznamenal postup z druhej ligy do prvej a upísal sa klubu Zemplín Michalovce. Gembický si pripísal štart v prvej lige proti DAC Dunajská Streda, keď dostal možnosť ísť na ihrisko na tri minúty pri výhre 4:1 nad vicemajstrom Slovenska.