No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obročník si zahral prvú ligu v piatich kluboch

Michal Obročník posilnil FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa pred jarnou časťou. Tá sa vo februári rozbehla, odchovanec rimavskosobotského futbalu nastupoval v základnej zostave nováčika najvyššej súťaže, lenže pandémia nového koronavírusu zastavila zápolenie na trávnikoch. Dvadsaťosemročný stredný záložník v zime prišiel na Slovensko po anabáze v druhej poľskej lige. Od leta minulého roka hájil farby MKS Chojniczanka Chojnice.

„Chcel som odísť z Poľska a pôsobenie v Pohroní bola možnosť, ako sa odtiaľ dostať. Súviselo to s podmienkami na rozviazanie zmluvy. Finančne to tam už nebolo bohviečo a boli sme aj na vypadnutie,“ povedal pre Rimava.sk Obročník. Ako dodal, pôvodne chcel v zime prestúpiť inde, ale klub mu to neumožnil. A to ani do Arménska, Maďarska či iného poľského klubu. Zo Slovenska mal konkrétnu ponuku z FK Pohronie, s predstaviteľmi klubu bol nejaký čas v kontakte. Kontaktovali ho aj z ďalších troch fortunaligových klubov. „Dohodli sme sa na spolupráci do konca sezóny a v lete buď predĺžim v Žiari zmluvu, alebo budem voľným hráčom. Predstavitelia klubu už medzičasom prejavili záujem, aby som u nich predĺžil zmluvu.“

Článok pokračuje pod reklamouVerí v záchranu tímu
V jarnej časti odohrali fortunaligové tímy štyri kolá, ktorými skompletizovali program základnej časti súťaže. Štart nadstavbovej časti je odložený. Pohronie vstúpi do skupiny o udržanie sa (o 7. – 12. miesto) z posledného miesta. „V zimnej príprave sme kvalitne trénovali. Prevýšili sme kondične súperov v druhých polčasoch. Hrali sme najmä v domácich zápasoch na jar dobre. Od zápasu k zápasu to bolo lepšie, aj keď sme v nich ešte nedali gól. Tvoríme super partiu. V Žiari sa cítim dobre. Verím, že sa zachránime,“ povedal Obročník, ktorý vychádzajúc z informácií od predstaviteľom FK Pohronie, počíta s tým, že jarná časť pravdepodobne bude pokračovať. „Vyzerá to na anglické týždne, teda nahustený program. Som zvedavý, ako to všetko bude vyzerať,“ doplnil. Ako ďalej poznamenal, pred prerušením ligy sa zranil a stále nie je zdravotne fit.

Poľsko i Maďarsko by bral
V Poľsku sa Obročníkovi páčilo. „Darilo sa mi aj herne. Kvalitatívne je úroveň druhej poľskej ligy a Fortuna ligy približne rovnaká. Lenže zázemie klubov a starostlivosť o hráčov nemôžem vôbec porovnávať. Z tohto pohľadu je Poľsko ďaleko pred nami,“ skonštatoval. V lete by rád išiel znovu do zahraničia. „Uvidíme, aké ponuky budú v hre. Je to aj o šťastí a ďalších faktoroch,“ podotkol. Podľa jeho slov ho to ťahá do Maďarska. „Pozitívne vnímam, ako tam robia futbal. Veľmi mi každopádne imponuje prvá poľská liga.“

Dôležitá liberecká etapa
Do seniorskej kategórie naskočil v rodnej Rimavskej Sobote, kde hrával druhú ligu. Z Gemera viedli jeho kroky do prvoligových Zlatých Moraviec. Najvyššiu súťaž v Česku si zahral v Slovane Liberec i v Sigme Olomouc. V minulom ročníku zarezával v drese FK Železiarne Podbrezová. Mančaft z Horehronia však nedotiahol záchranárske práce do úspešného konca a napokon vypadol z elitnej spoločnosti. „V hierarchii zaraďujem zatiaľ najvyššie pôsobenie v Liberci,“ uviedol defenzívnejšie ladený stredopoliar, ktorý v mládežníckom veku hosťoval aj v banskobystrickej Dukle. V Liberci spoznal napríklad kormidelníka Jindřicha Trpišovského. Ten vlani doviedol Slaviu Praha k titulu a mančaft pod jeho taktovkou zaujal herným prejavom na medzinárodnej scéne. „Obdivujem trénera Trpišovského za to, čo dosiahol. Vie to s hráčmi, vie si ich vybrať do toho štýlu, ktorý chce s mužstvom predvádzať,“ reagoval.

Článok pokračuje pod reklamouKouč z neho nebude
Využil svoj potenciál v doterajšej kariére úplne? „Snažil som sa vždy odovzdať futbalu maximum. Jasné, že som mohol asi vyťažiť viac, keby som nemal niektoré zranenia, ktoré ma pribrzdili. Mal som to predovšetkým v Liberci dobre našliapnuté. Dostal som vtedy ponuku z Turecka, už sme boli takmer dohodnutí, ale zranil som si koleno. Nič však neľutujem. V druhej poľskej lige som pôsobil aj s hráčmi, ktorí predtým hrávali v Lige majstrov. V Liberci som zažil Milana Baroša či Radoslava Kováča. Ani najvyššiu súťaž na Slovensku nemôže hrať každý. Dúfam, že mám ešte nejakých sedem rokov pred sebou. Robím všetko pre to, aby som sa udržal čo najdlhšie na vrchole. Verím tomu, že ešte nejaký dobrý prestup urobím,“ odvetil. Nad trénerskou kariérou neuvažuje. „V tejto úlohe sám seba nevidím. Nemám na to povahu. Som skôr flegmatik. Pri futbale by som si vedel predstaviť ďalšie účinkovanie, ale určite nie na poste trénera,“ vyhlásil Michal Obročník.

Zdroj: Rimava.sk, archív Michala Obročníka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross