No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obyvatelia Družstevnej a Školskej ul. žiadajú spevniť cestu, spísali petíciu

K dvoru najzaostalejšieho JRD prirovnávajú obyvatelia bytových domov na Družstevnej a Školskej ulici vnútorný areál medzi jednotlivými blokmi. Na rimavskosobotskú samosprávu sa obrátili s petíciou, v ktorej žiadajú spevnenie a úpravu cesty. Podpísalo ju 72 obyvateľov, svoju požiadavku predniesli aj na verejnom hovore mestskej časti.

Ako v petícii uvádzajú, na ceste sú častokrát hlboké výmole a už pri menších dažďoch rozsiahle kaluže. Areálom prechádza v poslednej dobe čoraz viac motorových vozidiel a dokonca aj kamiónov prenášajúcich tovar zo skladov, ktoré sú údajne majetkom Mesta Rimavská Sobota.

„Okrem sporadicky privezenej kamennej drte a hliny na zasypanie kaluží a zredukovania korún stromov, nevykonalo sa pre tento areál zo strany mesta za desiatky rokov prakticky vôbec nič,“ namietajú obyvatelia bytoviek, ktorí navrhujú spevniť plochu cestnými panelmi.

Ako pre Rimava.sk uviedol rimavskosobotský viceprimátor Pavel Piliarik, petíciou sa bude zaoberať hlavný kontrolór mesta. Ten posúdi formálne náležitosti, vzápätí bude samospráva riešiť aj opodstatnenosťou petície.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross