No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obyvatelia Sídliska Západ sa sťažovali na neporiadok, parkovanie aj stav chodníkov a ciest

18. marca 2011 |  | 

Obyvateľov najväčšieho rimavskosobotského sídliska, Sídliska Západ, trápi najmä neporiadok na verejných priestranstvách a okolo kontajnerov, problematické parkovanie, nezodpovední psíčkari, stav miestnych komunikácií či chýbajúce chodníky. Na včerajšom verejnom zhromaždení mestskej časti Sídlisko Západ, Sobôtka, Kľačany, sa však kritické hlasy ozvali aj na adresu nekvalitných mestských novín a politikárčenia v mestskom zastupiteľstve.

Úvodná časť prvého stretnutia obyvateľov s novým vedením mesta patrila opäť primátorovi Jozefovi Šimkovi, ktorý hovoril o "total katastrofálnom stave" mestskej pokladnice, hospodárení bývalého vedenia a takmer dvesto miliónovom úverovom zaťažení mesta (vyjadrené v bývalých slovenských korunách, pozn. red.). Ako sa primátor vyjadril, bude mať čo robiť, aby sa mesto nedostalo do nútenej správy. Šimko včera opäť spomenul prísľub štátneho tajomníka Martina Chrena o poskytnutí milióna eur na dobudovanie infraštruktúry v bývalých kasárňach, kde by tak následne mali vzniknúť nové pracovné miesta. Primátor zároveň vyjadril presvedčenie, že súčasná vláda mestu pomôže, inak podľa neho nemecký investor, spoločnosť Kissling, odíde z mesta do Rumunska.

Šimko zároveň pripomenul zámery samosprávy obnoviť plážové kúpalisko, rekreačnú oblasť Kurinec či vybudovať garáže pozdĺž Ulice Ludvika Svobodu.

Práve parkovanie na Sídlisku Západ bolo jednou z hlavných tém včerajšieho verejného hovoru. Obyvatelia sa sťažovali aj na neporiadok na sídlisku, smeti okolo kontajnerov, ktoré podľa niektorých pripomínajú akési „kŕmidlá“, keďže sa v nich pravidelne prehrabávajú Rómovia. Spomínaní boli aj nezodpovední psíčkari, ktorí svojich psov častokrát nemajú prihlásených, neplatia dane a nedbajú o čistotu na verejných priestranstvách. Občania poukázali na chýbajúce chodníky na Sídlisku ako aj na Sobôtke, zlý stav ciest a nebezpečné úseky. Padol tiež návrh na lepšie využívanie zimného štadióna, kde by sa podľa niektorých obyvateľov mohli aj v lete konať koncerty alebo iné podujatia.

"Ani situácia na Západe nie je ružová, občania sa sťažovali v prvom rade na parkovacie priestory, na chodníky, na cesty, samozrejme aj na čistotu tejto mestskej časti. My ako vedenie mesta sme to registrovali, budeme rešpektovať názor občanov a tie pripomienky, ktoré nám dali, budeme v budúcnosti realizovať a naprávať," vyjadril sa pre Rimava.sk bezprostredne po skončení verejného zhromaždenia primátor Šimko. Podľa jeho slov už budúci týždeň sa začne s ponukovým konaním a ukáže sa, koľko občanov bude mať záujem o plánované garáže. "Očakávam, že záujem bude veľký,  vypadá to tak, že pozdĺž ulice L. Svobodu postavíme 80 garáží a 80 parkovacích priestorov a vyjdeme tak v ústrety občanom sídliska," avizoval primátor.

Obyvatelia mestskej časti si včera v závere stretnutia zvolili nový výbor. Doterajší predseda Jozef Slávik nezískal opätovnú podporu občanov, na najbližšie štyri roky bude tento post zastávať Zoltán Koóš. Ďalšími členmi budú Zuzana Lukáčová, Viera Slivková, Tomáš Herczeg a Jozef Belko ako aj poslanci mestského zastupiteľstva Anita Antalová, Jaroslav Bagačka, Ján Fiľo, Ivan Hazucha, Július Sojka a  Viliam Vaš.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross