No active "ca-sidebar-197687" sidebar

OC GALÉRIA KOMÍN: V novom obchodnom centre otvorili osem prevádzok, zahájenie moderoval Binďo

obchodne-centrum-kominNové obchodné centrum Galéria Komín, pri hypermarkete Tesco na Cukrovarskej ulici v Rimavskej Sobote otvorilo svoje brány. Slávnostne, s darčekmi a s bohatým programom ho zahájili vo štvrtok, 26. novembra, popoludní. „Sme veľmi radi, že sme tu, medzi vami a veríme, že sme vám priniesli veľa zaujímavých značiek a rozšírili sme vašu galériu tak, aby ste mohli byť aj hrdí na mesto, že sa tu niečo deje,“ povedal v príhovore Ladislav Zoričák, zástupca investora, spoločnosti Azor. Ako pre Rimava.sk uviedol, v novej časti je na ploche 4 tis. metrov štvorcových otvorených osem prevádzok, čoskoro pribudne neďaleko aj čerpacia stanica a možno aj priemysel. Celkovú investíciu odhadol na približne 5 mil. eur. „Ide o rozsiahlu investíciu, ktorá túto zónu dostáva trochu do nadmestského významu,“ zdôraznil Zoričák, podľa ktorého nová galéria dopĺňa najväčší hypermarket Tesco a prvú galériu o rozlohe spolu približne 13 tis. metrov štvorcových obchodnej plochy. „Už sú tu pomaly všetky značky, ktoré sú pomerne bežne zastúpené na Slovensku. Veríme, že sa to ľuďom bude všetko páčiť a že nebudú mať dôvod odchádzať z mesta, ale skôr sa toto centrum stane magnetom pre ľudí, aby si tu vedeli nakúpiť a aby boli spokojní, “ povedal Zoričák.

Otvorené bolo od rána a na nákupy v niektorých obchodoch čakali zákazníci už skoro ráno. Svoje prevádzky tu majú: Elektrospotrebiče Okay, TEDi, 101 drogerie, Pepco, Gate, CCC Shoes & Bags, Sportisimo, Admiral.
Podľa jeho slov na mieste galérie stál bývalý cukrovar s komínom, ktorý musel z dlhodobého hľadiska ustúpiť novej výstavbe. „Bolo by to extrémne náročné z finančného hľadiska udržať ten komín,“ uviedol a dodal, že v meste je veľmi veľa krásnych starodávnych budov. „Preto si myslím, že dominanta Rimavskej Soboty je mesto samo o sebe,“ povedal Zoričák, ktorý verí, že zvýhodnenie regiónu Rimavskej Soboty prinesie tiež správne impulzy. „Nech sa vám všetkým darí,“ zaželal.
O zábavu návštevníkov sa na pódiu postarala známa slovenská skupina Peter Bič Project, ktorá do Rimavskej Soboty prišla aj napriek svojmu naplánovanému turné. Pre deti a návštevníkov bolo pripravené veľa darčekov, ktoré rozdával Kúzelník Wolf, pomáhal mu aj moderátor Binďo, ktorý sa rovnako staral aj o dobrú náladu. Diváci zvážneli pri dychvyrážajúcom vystúpení fakíra s umeleckým menom Ben Ghan, ktorý je držiteľom niekoľkých svetových rekordov. Ako spomenul, jedným z nich je aj dodnes neprekonaný rekord v prehltnutí 55 centimetrového meča.

Na mieste areálu bývalého cukrovaru pribudol v roku 2010 ako prvý hypermarket Tesco o rozlohe 6 tis. m2, neskôr bola pristavená aj galéria s ďalšími obchodmi na ploche 3 tis. m2.

Vilma Taborová zástupkyňa spoločnosti InterCora a PhDr. Ladislav Zoričák zástupca riaditeľa spoločnosti AZOR

Vilma Taborová zástupkyňa spoločnosti InterCora a PhDr. Ladislav Zoričák zástupca riaditeľa spoločnosti AZOR

Podľa Zoričáka spoločnosť InterCora bola účastníkom od prvopočiatku celej tejto investície a má prebrať aj novú Galériu. „Má to pre nás logickú náväznosť na našu prvú etapu. Keď sme uvažovali o tom či kúpiť pozemok, nakoniec nás predbehol pán Zoričák. Mal tú odvahu, získal záujemcov,“ povedala Vilma Taborová, zástupkyňa spoločnosti InterCora, ktorá stavia hypermarkety a hobbymarkety pre koncových nájomníkov. Podľa jej slov jedným z nich je aj Kaufland, ktorých postavili asi 150, v Čechách, na Slovensku, v Rumunsku či Nemecku.

Zdroj: Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross