No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ocenili najlepších športovcov regiónu, dominovali kluby z R. Soboty

Tornaľa bola uplynulý piatok centrom odovzdávania športových ocenení. Tamojší Dom kultúry patril ankete Najlepší športovec roka za rok 2017 v okrese Rimavská Sobota a Revúca. Pod jednou strechou sa tak stretli športovci, aby si niektorí z nich prevzali uznanie za ich dosiahnuté výsledky. Medzi ocenenými nechýbali ani rimavskosobotskí športovci.

Kategóriu žiaci v počte ocenení ovládlo džudo. Na treťom mieste sa svojimi dosiahnutými umiestnil Bruno Kóšik z TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota. Druhé miesto si odniesla Natália Gažiová z džudo oddielu Lokomotívy Rimavská Sobota a prvé miesto patrilo Laure Dávidovej s jej úspechmi v Chanbare z Falcon Taekwondo Klubu Rimavská Sobota.

Na stupeň ocenených v kategórii dorast sa na „bronzovú“ priečku postavila pretekárka v džude, Veronika Útisová z TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota. Zápasník Pavol Rapčan z oddielu Lokomotívy Rimavská Sobota bol druhým oceneným a prvé miesto v ankete za úspechy v Teakwonde si odniesla členka Falcon TKD klubu Rimavská Sobota, Karolína Mravcová.

Medzi ocenenými nechýbala ani kategória dospelých. Na treťom mieste sa umiestnil rimavskosobotský kulturista Roland Brosman. Druhé miesto patrilo chanbaristovi Tiborovi Figeimu a kategóriu dospelí vyhral Akhsarbeka Gulaev zo zápasníckeho oddielu Lokomotívy Rimavská Sobota.

Ocenení boli aj športovci v kategórii technické športy. Na „bronzovej“ priečke skončili Orsolya Farkasová a Tomáš Baka z Klubu tanečného športu Impulz pri OZ Sorima Rimavská Sobota. Druhé miesto si odniesol Tibor Lévay z Lukostreleckého klubu Bašta a prvé miesto patrilo motocyklistovi Ondrejovi Cerovskému z Telovýchovnej jednoty v Rimavských Janovciach.

Svoje ocenenia si odniesli aj kolektívy. Tretie miesto si svojimi úspechmi vykopali mladí futbalisti do 15 rokov z MŠK Rimavská Sobota. Druhé miesto patrilo Lukostreleckému klubu Bašta a najlepším kolektívom roka 2017 sa stal Falcon TKD klub Rimavská Sobota.

Počas galavečera ocenili aj niektorých jubilantov a funkcionárov. Jedným z nich bol zakladajúci a dlhoročný člen KST Rimavská Sobota, Viktor Tanko. Milovník prírody sa viac ako 40 rokov venoval naplno vodnej turistike a zároveň aj výchove mládeže v odbore turistiky, zastával aj rôzne významné funkcie v klube a je aktívny dodnes. Druhým oceneným jubilantom bol Štefan Tóth. Rovnako dlhoročný člen KST Rimavská Sobota, zastával popredné funkcie v odbore KST. Patrí dlhodobo medzi najlepších vysokohorských turistov v okrese, je inštruktorom vysokohorskej turistiky a je taktiež aktívny dodnes. Štefan počas svojej turistickej kariéry navštívil Dolomity, Slovinske Alpy, Pyreneje, Alpy, Pamir a nakoniec aj Himaláje. Je dlhodobo vedúcim prechodu cez Muránsku planinu, tento rok to už bol 61. ročník.

Okresné združenie telesnej kultúry Rimavská Sobota a Asociácia športových zväzov ocenila aj funkcionárov Jazdeckého klubu Carmina za dlhoročné pôsobenie v oblasti jazdeckého športu.

Pozrite si reportáž TV Rimava z odovzdávania ocenení v Tornali

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Tibor Figei


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross