No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Očkovacie centrum otvorili, denne zaočkujú do 500 ľudí (VIDEO)

RIMAVSKÁ SOBOTA – Očkovacie centrum, ktoré Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) zriadil v Strednej odbornej škole obchodu a služieb (SOŠOS), bolo dnes, 8. apríla oficiálne otvorené. Zdravotnú starostlivosť budú počas celej doby zabezpečovať Kúpele Číž.

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili aj predstavitelia kraja, podpredseda BBSK Ondrej Lunter či rôzni poslanci krajského zastupiteľstva, primátor mesta Jozef Šimko či viceprimátor Ladislav Rigó.  

Článok pokračuje pod reklamou„Máme filozofiu, že očkovanie musí byť čo najbližšie k ľuďom, aby sa čo najviac ľudí mohlo preočkovať. Vieme, že veľa ľudí má problém s cestovaním a mobilita neprospieva k pandémii tak preto sme sa rozhodli, že musíme vytvoriť čo najviac očkovacích centier,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter s tým, že v rámci kraja je už 8 takýchto centier, čo je najviac v rámci celého Slovenska.

Ako sa vyjadril na tlačovej konferencii primátor Jozef Šimko, mrzí ho, že je nedostatok vakcín a že sa zatiaľ neočkuje vakcínou Sputnik V. „Vieme veľmi dobre, že okolité štáty, ako napríklad Maďarská republika touto vakcínou očkuje. Mrzí ma to, pretože Sputnikom by sa chceli zaočkovať viacerí občania Slovenska. Želám kúpeľom Číž veľa úspechov a aby mali dostatok vakcín, pretože s pandémiou sa inak nevysporiadame,“ vyjadril sa Šimko.

Podľa slov riaditeľa školy Jaroslava Bagačku, priestory, ktoré poskytla škola, sú primerané. „Tešíme sa, že sme súčasťou takéhoto dôležitého procesu v rámci kraja. My poskytujeme aj určitú súčinnosť, čo sa týka aj napríklad stravovania,“ konkretizoval riaditeľ, ktorý je zároveň aj poslancom mestského zastupiteľstva.

Ako následne doplnil Radovan Ceglédy, kraju pomáhal s vybavovaním rôznych vecí. Podľa jeho slov mesto nebolo od začiatku súčinné vo vybavovaní očkovacieho centra. „Oslovil som Jaroslava Bagačku, pretože tieto krajské priestory sú jediné vhodné. Zabezpečili sme dátové linky či nábytok,“ vyslovil sa Ceglédy, ktorý priblížil, že bude fungovať v očkovacom centre ako dobrovoľník.

Na slová Ceglédyho reagoval primátor s tým, aby do tejto témy neťahal politiku. „Niečo takéto má spájať, nie rozdeľovať,“ doplnil Lunter.

Očkovacie centrum v R. Sobote bude sprístupnené verejnosti od pondelka do piatku. Na vakcináciu sa bude potrebné prihlásiť cez web korona.gov a očkovať sa bude vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Denná kapacita je od 300 do 500 zaočkovaných.

Zdroj a foto: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross