No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Odborníčky prezradia, ako sa s deťmi rozprávať o zložitých témach či situáciách

Ako sa s deťmi rozrpávať o sexe a ako zvládať konflikty (u detí aj dospelých)? Príďte sa pozrieť na dve októbrové prednášky na Kruháči, na Ulici B. Bartóka v Rimavskej Sobote. Prednášky sú zadarmo a podľa organizátorov z Komunitného centra Úsmev ako dar v Rimavskej Sobote ide o ďalšiu z prednášok, ktorá je určená všetkým rodičom, starým rodičom, pedagogickým aj nepedagogickým pracovníkom s deťmi a mládežou, ale aj všetkým tým, ktorých zaujíma, čo sa v deťoch odohráva a ako sa s nimi rozprávať o rôznych zložitých témach či situáciách.

Zaskočil vás váš predškolák delikátnymi otázkami a vy neviete, koľko mu toho prezradiť? Viete, že sa blíži obdobie, kedy by vaše deti mali mať nejaké objektívne vedomosti o sexualite a vy neviete ako na to? Ako im to povedať? Akou formou? A do akej hĺbky? Na tieto i na všetky vaše otázky sa dozviete odpoveď s Ľubou Lapšanskou. Prednášajúca je pedagogička, riaditeľka Občianskeho združenia Slovenské duly a v neposlednom rade mama troch detí. Práci s deťmi sa venuje už viac ako 25 rokov. Je lektorkou, publikuje, prednáša a organizuje vzdelávacie podujatia. Podľa lektorky je téma sexuálnej a rodinnej výchovy úzko prepojená aj s profesiou duly, teda ženy, ktorá pomáha budúcim mamičkám. Prednáška Ako hovoriť s deťmi o sexe sa uskutoční 22. októbra (utorok) o 16:00.Na druhej prednáške sa zoznámite s tým, ako funguje ľudský mozog, keď je v emóciách, a ako emócie lepšie zvládať. Porozprávame sa o zdrojoch konfliktov, ako im predchádzať a o tvorivých riešeniach konfliktov. Teší sa na vás Katka Lahová, pedagogička a certifikovaná lektorka kurzov „Parrent effectiveness training“ (vychovabezporazenych.sk) a zakladateľka centra Múdre sovy v Banskej Bystrici, kde vedie herňu inšpirovanú Montessori pedagogikou a usporadúva semináre a kurzy pre deti aj dospelých. Prednáška Zvládanie konfliktov (u detí aj dospelých) sa uskutoční 28. októbra (pondelok) o 16:30. Prednášky sú realizované s finančnou podporou BBSK.

Komunitné centrum už v septembri zorganizovalo prednášku Učenie nie je mučenie, na ktorej sa s lektorom Mariánom Príbytným zo študijného centra BASIC rozprávali o tom, ako motivovať deti k učeniu a čo sú hlavné bariéry pri učení.

Zdroj: Rimava.sk informovala Barbora Gecseová z Komunitného centra Úsmev ako dar


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross