No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Odchovanec kickboxu v Hnúšti skončil na MS medzi najlepšou osmičkou, prehral so svetovou dvojkou

27. novembra 2023 | | | |  | 
Foto: Facebook Slovenský zväz kickboxu

HNÚŠŤA – Odchovanec Kickbox Leon Hnúšťa a rodák z Klenovca Juraj Hrivnák ukončil svoje pôsobenie na majstrovstvách sveta v kickboxe v Portugalsku. Hrivnák sa dostal až do osemfinále.

V ňom nestačil na svetovú dvojku Oguza Yildirima z Turecka. Na MS bojoval v štýle K1 do 71 kg. Zverenec trénera Mareka Melka prehral RSC, čo podľa pravidiel znamená, že v zápase už nevládal bojovať, alebo sa len bránil.

Článok pokračuje pod reklamou


Hrivnák postúpil v prvom kole cez Maročana Ismaela El Orcha, ktorého zdolal výsledkom 2:1. Po prehre tak nezopakuje jeho najlepší výsledok v kariére, keď v roku 2022 získal na MS v juniorskej kategórii bronz v talianskom Lide di Jesolo.

Ako uviedol jeho tréner Melko zo ŠKP Banská Bystrica, žreb Hrivnákovi neprial. "Som príjemne prekvapený. Je pracovitý a pripravili sme sa dobre. Tu zohrala úloha mladícka neskúsenosť, jeho súper bol o desať rokov starší. Pre Juraja to bol prvý takýto seniorský zápas. Bola to veľká skúsenosť a musíme pracovať, aby to ďalší rok dopadlo oveľa lepšie," uviedol Melko s tým, že sa najbližšie idú pripravovať na Svetové hry do Číny.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross