No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestá privítajú Nový rok ohňostrojom a programom na námestiach

perex-ohnostrojRozlúčky so starým rokom v okolitých mestách budú tradičné, nebudú chýbať polnočné ohňostroje a hudobný program na námestiach. Vo všetkých troch mestách Rimavskosobotského okresu bude v posledný deň roka 2015 o zábavu postarané. V Lučenci nový rok privítajú pri novootvorenom obchodnom centre Galéria Lučenec. Vo Fiľakove chcú oživiť tradíciu silvestrovských osláv, v Tornali však nepripravujú nič mimoriadne.

V Rimavskej Sobote na Hlavnom námestí bude od 22-tej hodiny hrať hudba. Ako uviedol pre Rimava.sk prednosta mestského úradu Štefan Szántó o polnoci sa má občanom prihovoriť primátor mesta Jozef Šimko, nasledovať bude ohňostroj a zábava do jednej hodiny ráno. Podľa neho bude ohňostroj klasický ako po minulé roky.

Silvestrovský ohňostroj v Hnúšti bude sprevádzať aj varené víno a od polnoci i hudobný program. Podľa prednostky úradu Oľgy Maciakovej ohňostroj bude tradične pol hodiny po polnoci. „Počkáme, kým si ľudia doma v kľude zablahoželajú a potom výjdu do mesta,“ dodala Maciaková.

V meste pod Hradovou, v Tisovci, budú Nový rok vítať dvakrát. Pol hodiny pred polnocou ho ohňostrojom privítajú na Námestí Dr. V. Clementisa pred radnicou a o tridsať minút neskôr v Rimavskej Píle pred Kultúrnym domom. Nebude chýbať ani občerstvenie.

Vo Fiľakove oslávia koniec roka podujatím Mestský Silvester na parkovisku pred mestským úradom. Ako povedal pre Rimava.sk primátor Fiľakova Attila Agócs približne posledná hodina starého roka bude v podaní hudobnej produkcie Retro Groove Company. Podľa jeho slov je o polnoci pripravený ohňostroj z hradu, po ktorom Rimavskosoboťan Titusz Tóbisz, sólista umeleckého súboru Opery Štátneho Divadla v Košiciach, prednesie hity z operiet. Ako podotkol Silvester sa v meste dlhé roky neslávil. „Týmto podujatím chceme vrátiť do mesta tradíciu spoločného vítania Nového roka,“ dodal primátor.

V Lučenci oslávia Silvester na Námestí republiky pri novom obchodnom centre. „Program začína o 22:30 hod. diskotékou. Pred polnocou bude mať primátorka mesta Alexandra Pivková príhovor, po ktorom bude ohňostroj a po ňom bude opäť nasledovať diskotéka, kým sa ľudia budú zabávať,“ priblížila hovorkyňa Lučenca Michaela Hrnčiarová, podľa ktorej budú na námestí aj dva občerstvovacie stánky.

Výnimkou v silvestrovských oslavách je mesto Tornaľa, ktoré nepripravuje nič mimoriadne. Ako povedal pre Rimava.sk prednosta mestského úradu Ladislav Nagy, samozrejmosťou bude príhovor primátorky Anny Szögedi. „O polnoci sa zvykne pár ľudí zísť na námestí a pripiť si so šampanským,“ poznamenal prednosta.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross