No active "ca-sidebar-197687" sidebar

OKTÓBER: Chystajú výstavu zvierat aj ukončenie pastierskej sezóny

ilustračné fotoMilovníci zvierat si v októbri prídu na svoje, v regióne na nich v najbližších týždňoch čaká ukončenie jazdeckej sezóny, výstava drobných zvierat aj zavŕšenie pastierskej sezóny. O podujatiach, ktoré sú na programe tento mesiac, Rimava.sk informovala Miroslava Vargová z Miestnej akčnej skupiny Malohont.

Najbližší víkend bude patriť Hubertovej jazde. V Rimavskom Brezove, v areáli jazdeckého klubu, tak ukončia jazdeckú sezónu. Podujatie sa síce malo uskutočniť uplynulú sobotu, no kvôli počasiu ho presunuli o týždeň, na 11. októbra. Slávnostný nástup je naplánovaný dopoludnia, o 11.00 hod.

V tú istú sobotu sa budú v Kokave nad Rimavicou variť tradičné jedlá. Kto nebude súťažiť, môže prísť ochutnať a ohodnotiť kuchárov. Atmosféru Regionálneho gurmánskeho dňa spestrí miestna dychová i ľudová hudba.

Ten istý víkend vrátane nedele sa v obci Čerenčany uskutoční miestna a oblastná výstava drobných zvierat, na ktorej nebudú chýbať králiky, hydina ani holuby.

Ukončenie pastierskej sezóny vo Veľkých Teriakovciach  je na programe kalendára podujatí 24. a 25. októbra. Piatok je vyhradený pre členov Zväzu chovateľov oviec a kôz na Slovensku, ktorí ukončia sezónu odborným seminárom a ocenením najúspešnejších chovateľov. Sobota je určená pre širokú verejnosť. Už po tretíkrát budú súčasťou podujatia ukážky prác na salaši, súťaž vo varení baraních špecialít, remeselníci, ovečky a drevené atrakcie pre deti. Atmosféra podujatia bude pretkaná ľudovou hudbou a vyvrcholí scénickým programom, v ktorom sa okrem domácich súborov a sólistov predstaví aj Folklórna skupina Kýčera z Čierneho Balogu a Folklórny súbor Poľana zo Zvolena. Svoje brány otvorí v sobotu aj vodný mlyn, kde sa bude konať výstava a tvorivá dielňa v hre na pastierske hudobné nástroje.

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross