No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Októbrové babie leto stvorené na spoznávanie regiónu Gemer-Malohont. Kam sa vybrať?

Slnko, príjemné vonkajšie teploty a svieži jesenný vzduch. To je októbrové babie leto, ktoré sa postará o dobré počasie počas blížiaceho sa víkendu. A ako ho využiť? Pozrite si zopár tipov, kde sa môžete zabaviť, ale aj niečo nové spoznať. Z víkendových podujatí si určite vyberie každý.

Víkend môžete odštartovať už dnes, 13. októbra. Divadelné dosky v Dome kultúry v Hnúšti budú od 19:00 hod. patriť miestnemu divadelnému súboru Katalpa, ktorý uvedie hru Ivana Bukovčana s názvom Luigiho srdce alebo poprava tupým mečom. Vstupné na predstavenie je 3 euro.

Sobota a nedeľa (14. a 15. októbra) bude patriť aj výstave drobných zvierat v Čerenčanoch. Výstava je tento rok organizovaná aj na počesť 40. výročia založenia Základnej organizácie Slovenského zväzu chovateľov v Čerenčanoch. Na súťažnej výstave uvidíte najkvalitnejšie a najkrajšie zvieratá odchované v roku 2017 členmi Slovenského zväzu chovateľov. Výstava však dostane priestor aj v Galérii Ganevia v rimavskosobotskom Dome kultúry. Vystavia na nej diela z 32. ročníka medzinárodného umeleckého tábora výtvarníkov, fotografie, literatúry, divadla, hudby a tanca LETAVY 2017. Súčasťou programu bude aj premietanie videozáznamov. Vernisáž artefaktov začne v sobotu, 14. októbra o 17.00 hod. Podľa slov zakladateľa a jedného z hlavných organizátorov Letáv Mariana Lacka, v sobotu očakávajú viac ako stovku Letavákov. Okrem domácich si tento ročník tábora prídu pripomenúť aj približne 50-ti účastníci a takmer tretina lektorov. Medzi nimi z keramikárskej dielne Hana Štrbová, z dielne stand up comedy Vlado Janeček, lektor pantomímy Miroslav Kasprzyk a ďalší. Výstava potrvá do 14. novembra. Galéria Ganevia je sprístupnená od pondelka do piatku od 8:00 do 16:00 hod. Vstup je zadarmo.

A keďže víkendu by malo priať aj počasie, tak okrem divadla či výstav sa môžete vydať aj na turistické chodníčky v regióne Gemer-Malohont. Klub slovenských turistov v Rimavskej Sobote organizuje v sobotu, 14. októbra, výstup k prameňu Rimavy. Viac sa dozviete na ich stránke. Prírodu si však môžete užiť aj s hnúšťanským turistickým oddielom. Ten sa vydá na trasu Nižný Skálnik – Horné Zahorany – Boľfovo – Hnúšťa. A do tretice sa na potulky prírodou môžete vybrať aj s Turistickým oddielom KOS Rimavská dolina Tisovec, ktorý sa vyberie trasou Klenovec – Pavlínka – Babiná – Tisovec.

Organizátori podujati tak opäť ponúkli bohatý víkendový program. Teraz je to už len na vás, ktoré z podujatí navštívite.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross