No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: MEGA KONCERT Maduaru a ich talentovaných hostí

Jedinečná atmosféra, spomienky na staré dobré časy, či skvelá party. To všetko vás čaká v sobotu, 18. mája, na koncerte skupiny Maduar, legendy 90. rokov, ktorá oslavuje už neuveriteľné 25-výročie od vydania svojho prvého albumu s megahitom Do It. Ide o záverečný koncert jarnej časti turné s názvom Hafanana The Best Of Tour, ktorý sa členovia kapely rozhodli v spolupráci s MsKS usporiadať na rimavskosobotskom Amfiteátri. Akcia potrvá do polnoci. Ako pre Rimava.sk avizuje Juraj Matyinko, pôjde o skutočnú open air party pod holým nebom, na ktorej Maduar predstaví naživo všetky svoje najväčšie hity.

Aktualizované 14. mája.
Vystúpenie Maduaru sa posúva na 20:30 hod. Podľa organizátorov koncert začne skôr o polhodinu s ohľadom na deti v súboroch, ktoré budú so skupinou vystupovať. Prihliada sa aj na ľudí a ďalšie prebiehajúce akcie v meste.
18:30 - otvorenie brán
19:00 - Retro DeeJay
*20:30* - MADUAR
22:30 - Retro DeeJay
24:00 - koniec

Vďaka veľkej scéne s dvomi veľkoplošnými LED stenami, na mieru šitej videoprojekcii a pozvaniu špeciálneho hosťa, ktorým je Ivanna Bagová, víťazka Hlasu Česko Slovenska, sa tak návštevníci podľa organizátorov môžu tešiť nielen na unikátny audiovizuálny prierez tvorbou kapely, ale aj mimoriadny umelecký zážitok.

V deň koncertu čaká členov kapely ešte jedna milá povinnosť, a tou je slávnostné otvorenie expozície mapujúcej históriu Maduaru od jej začiatkov až po dnes v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote.
Bratia Matyinkovci si navyše pre svoje rodné mesto pripravili aj jedno prekvapenie. Rozhodli sa dať priestor mladým talentom z regiónu a predstaviť ich v rámci svojho programu. „Nezabudli sme na to, ako sme tu pred viac ako 30 rokmi začínali a ako sme sa tešili z každej možnosti predstaviť sa pred sobotským publikom. Preto chceme dať príležitosť aj dnešným mladým šikovným ľuďom zviditeľniť sa v domácom prostredí," priblížil jeden z bratov. Podľa Juraja sa im podarilo vymyslieť zaujímavú formu ako ich zakomponovať do dramaturgie koncertu a vytvoriť tak veľmi zaujímavé spojenia, ktoré dajú ich skladbám nový nádych. Na pódiu sa tak s Maduarom predstavia napríklad 20 gitaristi pod vedením Mariky Pákoovej, Detský spevácky zbor Nádej, či Tanečný súbor JUGA, ktoré fungujú pri ZUŠ Rimavská Sobota. „V rokovaní máme ešte aj ďalšie kooperácie, dúfame, že sa ich podarí zrealizovať a odprezentovať počas koncertu. Máme z toho celého nesmiernu radosť," avizuje Matyinko.

Brány Amfiteátra sa otvárajú v sobotu, 18. mája, o 18:30 hod. Návštevníkov budú čakať stánky s občerstvením a od 20:00 hod. štartuje dobrú náladu Retro Deejay Béla Kamenyik so skvelou dávkou toho najlepšieho z 90-tych rokov. O 21:00 začina samotný koncert, ktorý potrvá až do 23:00 a po koncerte pokračuje opäť Oldies Party až do polnoci.

V deň koncertu čaká členov kapely ešte jedna milá povinnosť, a tou je slávnostné otvorenie expozície mapujúcej históriu Maduaru od jej začiatkov až po dnes v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote.
Je to vôbec prvá výstava, na ktorej sa môžu návštevníci stretnúť s doposiaľ nepublikovanými fotografiami a predmetmi zo súkromného i profesionálneho života bratov Matyinkovcov, ako sú napríklad kostýmy z vystúpení a videoklipov, fotografie, vstupenky z prvých koncertov, ocenenia, diskografia, plagáty z vystúpení a podobne.

Program večera na amfiteátri
18:30 - otvorenie brán
20:00 - Retro DeeJay
21:00 - MADUAR
23:00 - Retro DeeJay
24:00 - koniec


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross