No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Omikron je potvrdený už aj v našom okrese. Vláda prisľúbila uvoľnenie opatrení

RIMAVSKÁ SOBOTA – Nový variant covidu-19 je potvrdený už aj v Rimavskej Sobote. Počas uplynulého týždňa zaznamenal nárast pozitívnych testov aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v R. Sobote.

Informáciu o tom, že Omikron sa vyskytol už aj v našom regióne, pre Rimava.sk potvrdila Tatiana Majanová, ktorá je poverená vykonávaním funkcie regionálnej hygieničky.

Článok pokračuje pod reklamou


„Celkový počet pozitívnych prípadov stále rastie – jedná sa o živé čísla, ktoré sa v každej chvíli menia,“ uviedla Majanová. Od 14. februára do včerajšieho dopoludnia bolo nahlásených v okrese ďalších 836 prípadov, z ktorých bydlisko v Rimavskej Sobote má uvedených 269 osôb.

Aktuálne je v rimavskosobotskej nemocnici hospitalizovaných 45 pacientov s ochorením covid-19. Pre Rimava.sk to potvrdila PR špecialistka ProCare a Svet zdravia Bianka Krejčíová. „Podporu umelej pľúcnej ventilácie nepotrebuje žiadny z nich,“ dodala.

Dobrou správou pre Slovensko však je, že vláda sa postupne chystá na uvoľnenie opatrení. V stredu (16. februára) to na sociálnej sieti oznámil premiér Eduard Heger.

Článok pokračuje pod reklamou


Prvá fáza uvoľnenia by nás mala čakať už koncom februára. Zrušiť by sa mali režimy OTP, OP aj OP+, tiež domáca karanténa pre celú triedu pri kontakte s pozitívnym žiakom v triede a navýšiť by sa mali kapacity osôb pri nízko a stredne rizikových podujatiach.

O uvoľnení opatrení informoval aj náš partnerský web Novohradské.sk.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross