No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ORÁVKA: Turnaj pozná víťazov, zahrať si prišli volejbalisti až z Oravy

12. júla 2016 |  | | |

oravka-volejbalVolejbalový turnaj spojený s rockovým koncertom v obci Orávka v okrese Rimavská Sobota pozná tohtoročných víťazov. Stalo sa nimi družstvo z ŠKP Rimavská Sobota, ktoré na turnaji malo premiéru. Ako Rimava.sk informoval starosta obce Ján Lichanec, záujem o tretí ročník „amatérskeho“ turnaja bol ešte väčší ako minulý rok, pritom kvôli dovolenkovej sezóne nevedeli nastúpiť niektoré domáce družstvá z obce. Viaceré napínavé zápasy sa hrali v dvoch skupinách, súčasne na dvoch ihriskách. „Víťazom prvej skupiny pri rovnosti bodov prvých troch zo skupiny sa stalo družstvo ŠKP z Rimavskej Soboty,“ priblížil starosta, podľa ktorého ako druhé skončili SOJKY z Rimavskej Soboty. Víťazom druhej skupiny sa stali "Starostovia" a za nimi sa umiestnilo družstvo z Bottova. „Milým prekvapením boli hráči z názvom Orava, ktorí prišli z Námestova a Martina ako vnuci a vnučky pôvodných obyvateľov obce,“ povedal starosta Oravky, ktorej pôvodní obyvatelia boli presídlení z oblasti južného Poľska a Oravy.

Okrem volejbalového turnaja čakajú Orávku tento rok ešte oslavy Dni obce, ktoré sú naplánované na sobotu, 13. augusta. Počas tohto podujatia sa bude znova súťažiť, a to v stolnotenisovom turnaji a príprave a varení zemiakových jedál.
Na regulárnosť zápasov dohliadala osvedčená rozhodcovská dvojica Ján Račko a Jozef Mitter. „Sme radi, že je takýto turnaj aj na dedine, kde nebola nejaká volejbalová tradícia,“ povedal pre Rimava.sk rozhodca Mitter, ktorý verí, že turnaj zapadne do kalendára podobných podujatí v regióne a kde si majú možnosť zahrať aj hráči, ktorí nie sú profesionálmi. „Nehrajú aktívne, ale majú možnosť niečo odkukať a nazbierať skúsenosti,“ zdôraznil. Ako poznamenal, najnapínavejší zápas bol o víťazstvo v A skupine medzi tímami z Rimavskej Soboty - Sojky s ŠKP. „Bolo to vyrovnané, ale svoje spravil aj vietor, ktorý fúkal celý deň,“ povedal Mitter, ktorý však ocenil aj snahu tímov z druhej skupiny. „Som nesmierne rád, že je tam neustále taká pekná vec, snaha chcieť niečo dosiahnuť,“ dodal. Podľa jeho slov sa mnohí hráči zlepšili a celkové poradie družstiev tak bolo veľmi tesné a mnohokrát rozhodovali len rozdiely v počte lôpt.

Podľa Aleny z víťazného družstva ŠKP Rimavská Sobota sa ich družstvu hralo dobre, až na vietor, ktorý zrejme prekvapil všetkých hráčov. „Je nadmieru silný a berie lopty,“ povedala Alena, podľa ktorej však každé družstvo malo rovnaké podmienky a muselo tak bojovať ešte so súperom navyše.

milos-lesko

Miloš Lesko, starosta obce Lipovec

„Tímy sú pomerne vyrovnané, každému šťastie praje a podľa toho aký je obetavý, tak dosahuje svoje výsledky,“ dodala pre TV Rimava.

Druhé miesto obsadilo družstvo starostov z okolitých obcí, ktorí si oproti minulému roku polepšili. Podľa starostu Lipovca Miloša Leska sa im hralo dobre a do obce chodili tento rok aj trénovať. Ako spomenul, okrem toho, že si zahrajú a spravia niečo pre svoje zdravie, ide hlavne o stretnutie sa so známymi a o zábave.

Po celodennom volejbale s občerstvením organizátori pripravili aj druhý ročník rockového koncertu. Hlavným ťahákom bol Radoslav Vontorčík s kapelou Before the Zero day. Po druhýkrát si zahrali aj Rimavskosoboťania z kapely Vlk vo vlaku a nováčikom bola kapela Pseudosapiens z Revúcej.

Počas leta si na svoje prídu fanúšikovia volejbalu ešte aj na Kurinci pri okresnom meste, kde v prvý augustový víkend, 6. až 7. augusta bude posledné kolo Majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale ženských dvojíc. Podľa organizátora profesionálneho volejbalového turnaja Štefana Baláža, budú družstvá hrať aj o pohár predsedu predstavenstva Roľníckej spoločnosti Bottovo Miroslava Juríčka. O organizáciu sa vlani postaral domáci klub VK Slovan Rimavská Sobota.

Celkové poradie v skupinách.
Skupina A.
1. ŠKP Rimavská Sobota
2. SOJKY z Rimavskej Soboty
3. Roľnícka spol. a.s. Bottovo
4. Kaliben z Rimavskej Soboty

Skupina B.
1. Starostovia
2. Bottovo
3. Zuzka Hanzlovičova
4. Obec Orávka
5. Orava

Celkové výsledky:
1. ŠKP Rimavská Sobota
2. Starostovia
3. SOJKY z Rimavskej Soboty
4. Obec Bottovo

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross