No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ORÁVKA: Víťazmi volejbalového turnaja sa stali Rimavskosoboťania, o náladu sa postaral rockový koncert troch kapiel

volejbal-oravkaObec Orávka v okrese Rimavská Sobota sa uplynulú sobotu stala dejiskom volejbalového turnaja, na ktorom sa stretli amatérski hráči. Na druhom ročníku súťaže si zmeralo sily deväť družstiev, v ktorých sa predstavili starostovia okolitých obcí, policajti a ďalší nadšenci tohto čoraz viac populárnejšieho športu.  Víťazstvo si nakoniec odnieslo družstvo z Rimavskej Soboty, ktoré vo finále zdolalo družstvo polície.

Ako ďalej Rimava.sk informoval Ján Lichanec, starosta obce, turnaja sa zúčastnilo deväť družstiev, z ktorých sa vytvorili dve hracie skupiny. V prvej skupine boli minuloroční víťazi - Orávka, družstvo Čobánka pod vedením Eriky Slovákovej, Starostovia a Vontorčíkovci z Nitry. Druhú skupinu tvorili vlaňajší finalisti z Bottova, Polícia Rimavská Seč, Mirka Sekerášová, Zuzana Hanzlovičová, družstvo Kali – Ben Rimavská Sobota. Hralo sa na dva sety, v prípade nerozhodného stavu rozhodovali dosiahnuté body. Podľa starostu dozerali na zápasy dvaja rozhodcovia, Jozef Mitter a Ján Račko, ktorí boli veľmi korektní. Z postupu do boja o obsadenie stupňa víťazov sa z prvej skupiny tešilo mužstvo Starostov, ktoré tento rok posilnil primátor Hnúšte. Z druhého miesta postúpilo domáce družstvo Orávka. V druhej skupine sa najviac darilo družstvám Kali – Ben a Polícii Rimavská Seč. V boji o tretie miesto vyšlo víťazne družstvo Starostov, ktoré v setoch 17:15 a 16:14 zdolalo domácu Orávku. Z finálového súboja si na najvyšší stupeň víťazov zastalo družstvo z Rimavskej Soboty, ktorí zdolali družstvo Polícia Rimavská Seč v setoch 15:8 a 15:9.

Tohtoročný turnaj sa však neodohrával len pod sieťou. Ako ďalej starosta uviedol, novinkou bol rockový koncert troch kapiel z Rimavskej Soboty. „Headlinerom bol rodák z Orávky Radoslav Vontorčík s kapelou Before the Zero day. Spolu s kapelami Vlk vo vlaku a Slice of bread odohrali niekoľkohodinový koncert,“ priblížil starosta, podľa ktorého mal tento ročník vyššiu úroveň, čo sa odzrkadlilo aj väčším počtom družstiev a kvalitou hráčov.

Okrem volejbalového turnaja čakajú Orávku tento rok ešte oslavy Dni obce, ktoré sú naplánované na sobotu, 15. augusta. Počas tohto podujatia sa bude znova súťažiť, a to v príprave a varení zemiakových jedál.

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross