No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ORÁVKA: Volejbalový turnaj spomedzi sedem tímov vyhralo družstvo z R. Soboty

Volejbalový turnaj amatérskych nadšencov, ktorý sa už niekoľko rokov koná v obci Orávka, spoznal svojho víťaza aj tentokrát. Stal sa ním tím pod názvom “Pil si?” z Rimavskej Soboty, ktorý hral na turnaji v tomto zložení prvýkrát. „Ako každý rok, tak aj tento v podarí už šiesty ročník sa o regulárnosť zápasov postarali rozhodcovia z Rimavskej Soboty. Tentokrát okrem Jozefa Mittera aj Igor Antal. Veľmi som spokojný aj s tým, že tento rok hralo viac mladších, ktorí sa zapojili do hry po boku starších, skúsenejších hráčov,” povedal pre Rimava.sk starosta obce Ján Lichanec. Ako spomenul, súťaž aj tento rok pripravila obec spolu s aktívnymi poslancami a dobrovoľníkmi. O občerstvenie sa postarali poľovníci, ktorí pripravili guľáš, druhá partia kapustnicu. Po vyhodnotení a daždi sa o zábavu postarala skupina z Revúcej, ktorá roztancovala publikum a spríjemnila letný večer. 

Do súťaže sa prihlásilo sedem tímov, podmienkou bolo mať v tíme aspoň jednu ženu. Dve družstvá boli z Orávky, jedno z Bottova v kombinácii Orávka/Chrámec. Ako každý rok prišla polícia z Rimavskej Seči, dve družstvá z Rimavskej Soboty a jedno až z Košíc.

Vo vzájomných zápasoch najlepší výsledok dosiahol tím „Pil si?”, ktorý neprehral ani jeden set. Starších harcovníkov Miloša a Daja v tomto tíme podporili na poslednú chvíľu nové dievčatá. Najmladšia Zuzka, ktorá oslavuje 12 rokov odohrala víťazný zápas a podľa ďalšieho člena tímu, Martina Babaríka, získala pre nich dôležité body. „Víťazstvo nás samozrejme veľmi potešilo! Vyhrali sme všetky sety, niekedy so šťastím, ale vyšlo to,” dodal. Na druhom mieste skončilo družstvo z Bottova. 

Tretie miesto vybojoval tím Polep z Rimavskej Soboty, ktorý obhájil minuloročné tretie miesto a víťazom samozrejme gratulujú. „Bola super atmosféra. Všetci boli vo veselej a uvoľnenej nálade. Hralo sa nám bombasticky,” zhodli sa členovia tímu. V partii mali podľa ich slov Evitu- maminu na materskej, ktorá po vyše roku chytila loptu do ruky, Jimmyho- dolámaného ocina, ktorý aj napriek plechu na kľúčnej kosti hral ako o život. „Nechýbala ani Renča a jej Mišo, ktorí skoro neprišli ale našťastie sa dostavili lebo bez nich by sme tretíkrát tretie miesto nevyhrali,” zhodnotila Evka Šuleková. Ako ďalej spomenula, páčilo sa jej aj to, že si zahrať prišiel aj Paťo, ktorý od počítača prešiel k reálnej hre a dal aj nejaké bodíky. Ocenila aj amatérskeho profíka Maxa, ktorý podľa nej hral len na polovičný výkon, aby súperove dolámané prsty nebolo treba ošetrovať. 

„Chceme pochváliť obec za perfektnú akciu a boli by sme radi, keby si ostatné dediny brali príklad. Bolo by fajn mať častejšie takéto akcie. Aj deti sa tam dobre zabavili, aj sme sa medzi sebou porozprávali bez faceboooookov, mobilov, pc atď...aj počasie vyšlo,” uzavrela Evita. 

Celkové poradie tímov: 1. Pil si? - R. Sobota, 2. Bottovo, 3. Polep - R. Sobota, 4. Polícia - R.Seč,  5.  Orávka - Kacagó,  6.  Višne - Košice,  7 Orávka - Čobánka.

Okrem volejbalového turnaja obec Orávka tento rok ešte čaká súťaž vo varení špecialít, zašportujú si pri pingpongu.

Tento rok si tak pripomenú 97. výročie založenia obce, pri obecnom úrade sa tak stretnú približne o mesiac, v sobotu, 17. augusta. „Pôjde o kultúrno-spoločenskú akciu, podobnú oslavám Dňa obce, ktorá je však tiež obľúbená. Variť sa bude tradične zo zemiakov, čo je jednou z typických vecí, ktorú si presťahovaní obyvatelia priniesli z oblasti južného Poľska a Oravy,“ priblížil starosta obce Lichanec. V niektorých dvoroch a v okolí obecného úradu bude počuť aj goralské slová, ktoré sa z bežného života Orávčanov už pomaly vytrácajú. Zaspomínať si tak na svoje korene budú mať hlavne možnosť najstarší ľudia z obce. 

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Rimava.sk, Timo Törköly


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross