No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Uskutočnia sa oslavy výročia mesta R. Sobota s Kandráčovcami? Rozhodnúť sa má zajtra

RIMAVSKÁ SOBOTA – Oslavy Dňa mesta Rimavská Sobota, ktoré sa majú pri príležitosti 750. výročia prvej písomnej zmienky konať 3. septembra v amfiteátri, sú zatiaľ neisté. Hrozí totiž, že ak bude Rimavskosobotský okres z hľadiska covidového automatu preradený do horšej fázy, nemohla by byť naplnená očakávaná kapacita podujatia.

Suma 25 000 eur, ktorú primátorovi Jozefovi Šimkovi na tento účel odklepli poslanci, by teda nebola účelne vynaložená. Poslanci a primátor sa záležitosťou zaoberali na dnešnom (17. 8.) online zasadnutí.

Dnes som hovoril s riaditeľkou hygieny, ktorá ma upozornila, že zatiaľ sme zelený okres, ale do 3. septembra sa to môže zmeniť. Dnes je situácia taká, že na jednom mieste sa môže stretnúť do 5000 ľudí, ale mesto ako organizátor je povinné zabezpečiť ich kontrolu. To znamená, že musia ukázať očkovací preukaz, potvrdenie o prekonaní Covid-19 alebo test,“ vysvetlil primátor.

Podľa primátora by mal celé podujatie moderovať Štefan Skrúcaný a trvalo by zhruba od 10:00 do 23:00. Vystúpiť by mali Kandráčovci, Martin Jakubec a podľa primátora sa k nim musí pridať ešte jedna maďarská skupina a jeden rómsky interpret.

Článok pokračuje pod reklamouZajtra sa mám stretnúť s manažérom pána Kandráča a ak podpíšem zmluvu, tak to už zrejme nebudeme môcť zmeniť. Môže sa stať, že číslo návštevníkov sa zmení z 5000 na 500, bol by som preto rád, keby ste sa k tomu vyjadrili,“ vyzval primátor poslancov.

Ako reagoval poslanec Jaroslav Matzenauer, nie je fér riešiť túto záležitosť s nimi. „Musíte si to rozhodnúť vy. My poslanci sme schválili finančné prostriedky a to, či podpíšete zmluvu, je plne vo vašej kompetencii,“ podotkol s tým, že osobne si myslí, že nie je dobrý nápad v prípade trvajúcej pandémie koronavírusu a jej delta variantu natlačiť tisícky ľudí na jedno miesto.

Podobne sa vyjadril aj poslanec Roman Vaľo. „My sme vám vytvorili podmienky podľa vašej požiadavky na uskutočnenie osláv k 750. výročiu mesta R. Sobota. Vy ste ten výkonný, vy rozhodnite,“ skonštatoval Vaľo. Navrhol tiež, aby primátor zahrnul do zmluvy opciu voči vystupujúcim, ktorá by riešila, čo s podujatím, ak by došlo k jeho zrušeniu alebo obmedzeniu.

Primátor následne oznámil, že sa ešte skontaktuje s vedúcou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v R. Sobote Tatianou Majanovou a zavolá ju na jednanie s manažérom Kandráčovcov. „Uvidím, ako on zareaguje. Ak nepristúpi na moje návrhy, čo ste naznačili, pán Vaľo, tak v tom prípade asi nepodpíšem zmluvu a oslavy nebudú. Pretože by som nebol rád, keby nám na podujatie mohlo prísť len 500 ľudí, to by bolo nerentabilné pre pokladňu mesta i pre občanov,“ uzavrel primátor.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross