Ospravedlňujeme sa za výkon, vyvodíme dôsledky, vravel tréner. Soboťania pokazili s Trebišovom prvú tretinu

20. januára 2024 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v 34. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy na domácom ľade s HK Trebišov 2:5. Deň pred týmto duelom si poradili so slovenským výberom do 18 rokov 8:2.

Napriek zisku trom bodom im patrí stále posledná priečka, na predposledný celok z Trnavy strácajú Soboťania tri body, no majú zápas naviac. Klub sa po prehre s Trebišovom na svojej stránke vyjadril, že za predvedenú hru sa fanúšikom ospravedlňuje.

Dôvod na ospravedlnenie bol hlavne v prvej tretine. Tú Soboťania prehrali 0:4. Prvý gól inkasovali v 2. minúte z hokejky Vargu. V 7. minúte prehrávali už 0:2 po góle Stripaia. Na 3:0 pre hostí zvýšil o minútu neskôr Bdžoch a 19. minúta priniesla aj 4. gól hostí zásluhou Babeliaka.

Soboťania vstúpili zle aj do druhej tretiny. Už v 24. minúte inkasovali gól na 0:5, druhýkrát v zápase sa presadil Varga. HKM už v zápase neinkasoval, pridal ešte dva góly v tretej tretine zásluhou Mlynčára a Hoja, no tie stačili len na prehru 2:5.

"V prvom rade sa chceme všetkým fanúšikom ospravedlniť za dnešný odovzdaný výkon, je to neakceptovateľné. Od prvej minúty zápasu nám chýbalo nasadenie a srdiečko. Súpera sme sami dostali na koňa. Budeme musieť vyvodiť dôsledky," povedal po zápase tréner HKM Andrej Péter.

Soboťania tak ostali na poslednom mieste s trojbodovým mankom na Trnavu, no s jedným zápasom navyše. Najbližšie sa Soboťania predstavia na ľade Trnavy 24. januára, čím sa odštartuje posledná štvrtina zápasov v základnej časti.