No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Osvieženie v bazénoch ponúka Tisovec, onedlho Číž aj Kurinec

3. júna 2015 |  | | |

perexZačína sa sezóna kúpalísk, v okrese Rimavská Sobota sa zatiaľ okúpete v Tisovci. Tento víkend by mali otvoriť aj Prírodné jódové kúpele Číž. Celkovo má byť tento rok v prevádzke päť kúpalísk, sprevádzkovať ich postupne plánujú na Kurinci v Rimavskej Sobote, v Hnúšti (19. júna) a Klenovci (začiatkom júla). Prírodná vodná nádrž Teplý Vrch má väčšinu vody v týchto dňoch už vypustenú kvôli rekonštrukčným prácam na bezpečnostnom priepuste. Ako Rimava.sk informoval riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, rekreačnú oblasť Kurinec pripravujú na otvorenie, ktoré by malo byť 15. júna. „Zatiaľ je areál otvorený a ľudia sa môžu voľne prechádzať pri jazere,“ povedal a dodal, že bazény budú zo začiatku sezóny k dispozícii ako minulý rok. Detský bazén, ktorý je vo výstavbe, by podľa Barta mal byť hotový v polovici leta. Ako atrakcia pribudne aj 10,5 metrová šmýkačka. „Schody a zábradlie sme už namontovali. Čakáme na dodanie samotnej šmýkačky,“ doplnil riaditeľ TSM.

kurinec-450Od začiatku budúceho týždňa podľa Barta majú začať napúšťať vodu v 25 metrovom bazéne, geotermálnu vodu vo veľkom bazéne napustia neskôr. Barto zároveň dodal, že budúci týždeň bude otvorený už aj športový areál, ktorý v piatok a sobotu čakajú športové dni.
Vstupné do areálu Kurinca bude tento rok zvýšené na štyri eurá, platiť sa podľa rozhodnutia poslancov mestského zastupiteľstva bude aj za parkovanie. V polovici júna majú TSM v pláne sprístupniť aj areál bývalého mestského kúpaliska, podľa Barta však bude slúžiť iba ako oddychový areál s jazerom, bez možnosti kúpania. So zahájením sezóny TSM plánujú uzavrieť plaváreň.

Kúpalisko v Tornali v okrese Revúca svoje brány má podľa oficiálnej stránky mesta otvoriť 20. júna. Termálne kúpalisko Novolandia v Rapovciach a v Dolnej Strehovej je otvorené.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross