No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prevádzky, v ktorých si netreba dávať dole respirátor, by sa mohli otvoriť 19. apríla

BRATISLAVA – Pondelok 19. apríla by mal byť dňom, keď dôjde k výraznejšiemu otvoreniu prevádzok, ktoré sú už mesiace zatvorené. Ako v relácii televízie Markíza Na telo uviedol premiér Eduard Heger, kľúčové bude, v ktorých prevádzkach si zákazník môže ponechať na tvári respirátor.

Predstavte si uzavretý priestor, akýkoľvek, nech je v tom priestore čokoľvek. Ak sú dodržané jednoduché parametre, a to je, že musíte mať na nose a ústach respirátor a musí byť dodržaná hustota ľudí v danom priestore, teda jeden človek na istý počet metrov štvorcových, v takom prípade je irelevantné, aký je to priestor,“ načrtol premiér.

Toto má byť podľa neho hlavné pravidlo pri určovaní otvárania prevádzok, ktoré bude jednoduché a pre ľudí zapamätateľné. „Ten ‚hokej‘ z toho chceme odstrániť. Potrebujeme zjednodušiť a komunikovať pár dôležitých pravidiel, ktoré sú pre boj s pandémiou podstatné,“ podotkol.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa Hegera by malo ísť konkrétne napríklad o kaderníctva, masážne salóny či pedikúru. Problematické by ale mohli byť kozmetické salóny a určite sa zatiaľ nebudú otvárať prevádzky, v ktorých sa vykonáva športová aktivita. „Presná odpoveď príde od pandemickej komisie,“ avizoval Heger.

Na otázku moderátora, či považuje za príliš veľké riziko otvárať v polovici mája reštaurácie (ako to vyplýva z priebežných výsledkov COVID automatu), premiér priamo neodpovedal.

V reštauráciách, alebo akejkoľvek prevádzke, kde si dávate dole rúško, sa automaticky otvárate prenosu vírusu. Ak COVID automat hovorí, že v polovici mája môžeme otvoriť reštaurácie, tak je to výborná správa. Počkajme si však, ako nám dopadla Veľká noc. To je absolútne kľúčové,“ zdôraznil Heger. Dodal, že napriek všetkému by sa minimálne terasy reštaurácií mali otvárať skôr ako v lete.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: ilustračné


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross