No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Otvorenie predajne LIDL v Tornali sa odkladá, nové obchodné centrum pri nej začnú stavať v auguste

Vizualizácia obchodného centra Tornaľa. Zdroj: reprofoto záznam MsZ Tornaľa

TORNAĽA – Predajňa LIDL v Tornali bude otvorená neskôr, než bol naposledy avizovaný termín, teda 30. apríl 2021. Na poslednom zasadnutí tornaľského mestského zastupiteľstva o tom informovala primátorka Anna Szögedi.

Podľa posledných informácií má byť uvedená do prevádzky v júni 2021. Súbežne s touto investíciou sa pripravuje komplexná prestavba vedľajšej rozostavanej stavby (v minulosti v nej mala vzniknúť poliklinika, pozn. red.) na obchodné centrum spoločnosti OP Centrum. Predpokladaný termín začatia výstavby je august 2021,“ konkretizovala primátorka.

Spoločnosť podľa nej čaká na dokončenie predajne LIDL a následne začne s vlastnou výstavbou, resp. prestavbou. „V tejto budove sú už zazmluvnené priestory, ale sú ešte aj voľné,“ dodala Szögedi.

Článok pokračuje pod reklamouAko Rimava.sk nedávno informoval hovorca spoločnosti LIDL Tomáš Bezák, rozloha predajnej plochy bude 1300 metrov štvorcových a pri obchodnom centre vznikne aj parkovisko s kapacitou 93 miest. Už niekoľko mesiacov sa na portáli profesia.sk objavovali ponuky práce, hľadali predavačky a predavačov, manažéra či manažérku predajne.

Výstavbu predajne LIDL primátorka avizovala pre médiá prvýkrát ešte v roku 2019 s tým, že o príchod tohto reťazca do Tornale sa usilovali už roky. „„Stále nás však vyhodnocovali v zmysle, že im je to nevýhodné. Teraz však zrejme aj v súvislosti s tým, že máme nových investorov a do mesta dochádza viac ľudí, zmenili názor,“ podotkla vtedy Szögedi.

V Tornali bude Lidl druhým veľkým obchodným reťazcom, keďže v meste už dlhšie pôsobí Tesco. O príchod Lidla sa snažila aj samospráva Hnúšte, ktorá má dokonca o niekoľko sto obyvateľov viac ako Tornaľa, zatiaľ sa jej však reťazec nepodarilo prilákať.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Tornale a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: reprofoto záznam MsZ Tornaľa


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross