No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Otvorili nocľaháreň pre bezdomovcov so 17 lôžkami

V Rimavskej Sobote dnes slávnostne otvorili zrekonštruovanú nocľaháreň, s kapacitou 17 lôžok. Tá má od decembra slúžiť miestnym mužom a ženám, ktorí sú na ulici. V budove na Hviezdoslavovej ulici predtým fungoval Útulok pre občanov bez prístrešia v správe vyššieho územného celku, kvôli havarijnému stavu však muselo byť zariadenie zatvorené. Prevádzkovateľom nocľahárne bude teraz rimavskosobotská samospráva. S rekonštrukciou budovy sa začalo v závere minulého roka. Do opravy mesto investovalo približne 70 tisíc eur, dotáciu vo výške takmer 5 tis. eur na vnútorné vybavenie poskytlo aj ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

Ako pre Rimava.sk uviedla Angela Kecskemétyová, poverená vedúca oddelenia kultúry a starostlivosti o občana na rimavskosobotskom mestskom úrade, otvorenie načasovali na zimné obdobie. "V Rimavskej Sobote je dosť veľa bezdomovcov, komunikácii s nimi je však zložitá. Nocľaháreň majú k dispozícii, je na nich,  či budú mrznúť vonku na lavičkách alebo prídu sem,“ uviedla.

Podľa slov  Kecskemétyovej môžu občania v hmotnej núdzi v nocľahárni prespať za 50 centov na noc. Tí, ktorí nie sú v hmotnej núdzi a nemajú bývanie alebo si ho nemôžu zabezpečiť,  môžu nocľaháreň využiť za 1 euro na noc. Podmienkou je, že nocľažníci nesmú prísť pod vplyvom alkoholu či iných omamných látok. Ako  Kecskemétyová uviedla, v nocľahárni budú pracovať traja
službukonajúci zamestnanci, ktorí sa budú striedať. Zariadenie bude fungovať od siedmej hodiny večer do siedmej ráno.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross