No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ožďany ovládli preteky silných strojov (FOTO + VIDEO)

25. júna 2022 | | | |  | 
Oždianske serpentíny 2022. Foto: Rimava.sk

OŽĎANY - Horúci asfalt, silné stroje, majstri volantu zo Slovenska i spoza hraníc a hlasné motory. Aj takto to tento víkend vyzerá v Ožďanoch, kde sa pod hlavičkou Slovenskej asociácie motoristického športu koná už desiaty ročník populárnych pretekov do vrchu známych ako Oždianske serpentíny.

Akcia sa organizuje podľa Medzinárodných športových poriadkov FIA, ktoré umožňujú zúčastniť sa len jazdcom s platnou licenciou.

"V medzinárodných majstrovstvách Slovenska máme 57 pretekárov v rôznych kategóriách. Účasť je pekná a dopĺňa ju trinásť predjazdcov," zhrnul pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Ján Lachký.

Článok pokračuje pod reklamou.


Na jazdcov a jazdkyne zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Česka čakala asfaltka dlhá 2 850 metrov s prevýšením 105 metrov. "Trať sa oproti minulým rokom nezmenila, no úsek pred cieľom sme upravili a vylepšili, aby bol ešte bezpečnejší. S atmosférou som veľmi spokojný. Dôležité je, aby nám vydržalo počasie," dodal Lachký.

Do Oždian si to okrem pretekárov namierilo aj množstvo návštevníkov z bližších i vzdialenejších kútov.

"Oždianske serpentíny sú tradičnou akciou, ktorú ľudia radi navštevujú. Vďaka tomu sa naša obec môže pozitívne zviditeľniť a zároveň je to pomoc pre miestnych podnikateľov. Niektorí obyvatelia majú voči hluku výhrady, no verím, že jeden víkend vydržia a vychutnajú si atmosféru veľkého medzinárodného podujatia," skonštatoval starosta Oždian Ján Matej s tým, že nároky na bezpečnosť sa zvyšujú a povolenia sa vybavujú čoraz ťažšie, no zámerom obce je zachovať tradíciu organizovania pretekov.

Oždianske serpentíny budú pokračovať v nedeľu 26. júna.

Nižšie si môžete pozrieť fotky a videá zo soboty.

VIDEO 1

VIDEO 2

VIDEO 3

FOTOGALÉRIA

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross